پیام آذری

آخرين مطالب

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در صحن شورا:

روند فزاینده آسیب‌ها در یک بازه زمانی در گذشته/اقدامات‌مان را رسانه‌ای نکردیم تا دیگر دستگاه‌ها حس نکنند می‌خواهیم کار به نام شهرداری تمام شود شهرداری تهران

روند فزاینده آسیب‌ها در یک بازه زمانی در گذشته/اقدامات‌مان را رسانه‌ای نکردیم تا دیگر دستگاه‌ها حس نکنند می‌خواهیم کار به نام شهرداری تمام شود
  بزرگنمايي:

پیام آذری - معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: شهرداری، نهادها و دستگاه های اجرایی و مردم سه ضلع مهم قرارگاه اجتماعی تهران هستند.

به گزارش خبرنگار شهر ، محمد امین توکلی زاده در هفتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن ارائه گزارشی از قرارگاه اجتماعی اظهار کرد: امیدواریم ادامه دهنده راه شهید مصطفی چمران باشیم و کم کاری های صورت گرفته در خصوص سیره شهید چمران و شهید سلیمانی را جبران کنیم.
معاون شهردار تهران با بیان اینکه توجه به آسیب های اجتماعی یکی از موضوعات مهم در ابتدای کار مدیریت شهری بود، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری شش جلسه را با روسای قوا و رئیس جمهور وقت برای رفع آسیب های اجتماعی برگزار کردند و اقداماتی انجام شد که باید آن را ادامه دهیم.
وی افزود: تعداد معتادان متجاهر در یک بازه زمانی از 10 هزار نفر به بیش از 20 هزار نفر رسیده بود و چرخه ای وجود دارد که آسیب ها در آن نه تنها رفع نشده بلکه روند فزاینده ای داشته است.
توکلی زاده با بیان اینکه ما با بحران هایی همچون زباله گردی، کودکان کار، طلاق و مواردی از این قبیل در پایتخت روبه رو هستیم، تصریح کرد: با این وجود ساماندهی معتادان متجاهر در اولویت قرار گرفت و استانداری تهران مسئولیت هایی را در این زمینه مشخص کرد و شهردار تهران مسئولیت قرارگاه اجتماعی را بر عهده گرفت.
وی تأکید کرد: آسیب های اجتماعی زیر مجموعه یک دستگاه نیست و در نهادهای مختلف نیز باید به آن پرداخته شود و کنار هم قرار بگیرند تا شاهد بهبود در این زمینه باشیم. با توجه به این موضوع از دستگاه ها خواستیم در کنار ما باشند که این موضوع را ساماندهی کنیم.
زیرساخت‌های خوبی داریم که نیازمند بازسازی است
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه زیرساخت های خوبی در زمان فعالیت آقای قالیباف ایجاد شده که نیازمند بازسازی مجدد است، اظهار کرد: تعداد زیرساخت ها ما کم نیست اما با این وجود اولویت بندی آسیب ها صورت گرفت تا مسیر مشخصی تعریف شود.
اقدامات‌مان را رسانه ای نکردیم که دیگر دستگاه‌ها احساس نکنند شهرداری می‌خواهد به نام خود کار را تمام کند
وی با اشاره به سه ضلع رفع آسیب های اجتماعی، یادآور شد: شهرداری، نهادها و دستگاه های اجرایی و مردم از اضلاع این قرارگاه هستند و اینکه تا کنون گزارش خاصی در این زمینه به رسانه ها ارائه ندادیم به این دلیل بود که دیگر دستگاه ها احساس نکنند شهرداری این فعالیت ها را با نام و عنوان خود مطرح می‌کند، از این پس گزارشات ارائه خواهد شد.
توکلی زاده با بیان اینکه 23 جلسه قرارگاه اجتماعی برگزار شده است، اظهار کرد: این جلسات ساعت 6:30 صبح هر یکشنبه با مدیریت شهردار تهران برگزار شده که حضور شهردار و این میزان وقت گذاری بی سابقه بوده است.
مسائل به فراخور وظایف دستگاه ها بین آنها توزیع شده است
وی با اشاره به تصویب 292 مصوبه در این قرارگاه، خاطرنشان کرد: کارگروه های تخصصی به دنبال تشکیل قرارگاه شکل گرفت و مسائل به فراخور وظایف دستگاه ها، بین آنها توزیع شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه در این مدت شهرداری چند اقدام را بر عهده گرفته، تصریح کرد: هرچند اقداماتی در حوزه زیرساخت در دوره های گذشته انجام شده اما موضوع معتادان متجاهر که دارای بیماری ها و عفونت های باز هستند از جمله موارد آزاردهنده ای بود که پرونده آن باز مانده بود و مراکز ماده 16 این افراد را نمی پذیرفتند. همچنین معتادان با سن پایین در این مراکز پذیرفته نمی شدند.
فعال شدن مرکز معتادان با زخم باز شهرداری
وی با بیان اینکه تعداد مراکز برای پذیرش زنان معتاد محدود بود، گفت: مرکز زخم باز شهرداری تهران فعال شده و سعی شده افرادی که ارتباطی با مراکز ماده 16 ندارند جابجا شوند و این مرکز به صورت اختصاصی برای افراد زخم باز در نظر گرفته شده است. هنوز ظرفیت ما تکمیل نشده و فضا برای پذیرش وجود دارد.
مرکز خاوران برای نگهداری معتادان متجاهر بالای 65 سال
توکلی زاده با اعلام اینکه پذیرش برای افراد با سنین پایین نیز آغاز شده و ظرفیت در این فضا وجود دارد، یادآور شد: پذیرش افراد بالای 65 سال نیز از مسائلی بود که با آن روبه رو بودیم و این افراد میهمانان دائمی گرمخانه ها بودند و نیاز بود مرکزی ویژه برای آنها ایجاد شود و مرکز خاوران به مرکز خاورشهر2 تبدیل شد و این افراد را پذیرفت.
وی ادامه داد: ظرفیت های موجود از جمله فشافویه، شفق، طراوت و دیگر مراکز، فضای پذیرش تمام 21 هزار معتاد متجاهر را نداشتند. ما در زمان کوتاه نمی توانستیم فضای جدید ایجاد کنیم و از توان دیگر دستگاه ها بهره گرفتیم و در این مسیر مرکز شفق که زیر نظر سازمان بهزیستی بود، بازسازی شد و ظرفیت آن نیز به یک هزار نفر افزایش یافت.
مرکز طراوت در منطقه 13 برای پذیرش بانوان آسیب دیده
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه مرکز طراوت در منطقه 13 برای پذیرش بانوان آسیب دیده در اختیار سپاه پاسداران قرار گرفت، گفت: مرکز زیادیان نیز با همکاری سپاه پاسداران تجهیز شد و امیدواریم ظرفیتی را ایجاد کنیم که در سال های آینده بتواند پذیرای معتادان متجاهر باشد.
تصمیم‌گیری منطقه‌ای برای محلات بحرانی
وی با اشاره به عضویت استانداری تهران، فرمانداری تهران، قوه قضاییه، ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان زندانها، کمیته امداد، بهزیستی، وزارت بهداشت، سپاه پاسداران، وزارت کار، فرماندهی انتظامی و دیگر دستگاه ها در قرارگاه اجتماعی، تصریح کرد: مناطق شوش و هرندی، دره فرحزاد، خلازیر و کوه سنگی از مناطق بحرانی ما به شمار می رفتند و به همین دلیل تصمیم گیری منطقه ای برای این موارد انجام شد.
تعطیلی مراکز غیرمجاز خرید و فروش ضایعات
توکلی زاده از تعطیلی مراکز غیرمجاز خرید و فروش ضایعات در این راستا خبر داد و افزود: پلاک های قرمز نیز با همکاری قوه قضاییه، شهرداری مناطق و کلانتری ها شناسایی و پلمپ شدند.
وی ادامه داد: مناطق ناامن شهری نیز از طریق باز شدن راه ها و ایجاد نور و مسدودسازی مسیرها و ایجاد قابلیت نظارت باید از بین می رفت.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه نیروهای ما در این مسیر دچار آسیب می شوند، گفت: پرستاران، پزشکان، مددیاران و مربیان تربیتی در طول این مدت با فشار و تحمل زیادی فعالیت داشتند که کارها را در راستای ساماندهی معتادان متجاهر پیش ببرند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.payameazari.ir/Fa/News/485231/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

مرکز آموزشی جوار کارگاهی جهت زنان سرپرست خانوار در خرم‌آباد ایجاد می شود

امسال 542هزار تن گندم از مزارع آذربایجان غربی برداشت می شود

مهاباد، دومین تولیدکننده گوشت مرغ در آذربایجان غربی

غرض‌ورزی شبهه‌افکنان در تغییر ریاست اطلاعات سپاه/ واکنش سلیمی‌نمین به توئیت رسایی چه بود؟

دامپزشکی مورد وثوق دستگاه قضاست

قیمت انواع خیارشور در بازار | کنسرو 680 گرمی 52 هزار تومان!

شناسایی 4 بیمار مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو در اردبیل

تذکرات و پیشنهادات شورایی‌ها در هفتاد و سومین جلسه پارلمان شهری

پتروشیمی مهاباد به مسئولیت‌های حوزه ورزش متعهد باشد

صاعقه مرد اسکویی را وسط باغ خشک کرد

گزارش ایسنا از چهل و پنجمین جلسه شورای شهر هشترود

مسائل و مشکلات طرح‌های عمرانی و اعتبارات هزینه­‌ای دانشگاه تبریز بررسی شد

تزریق فاینانس خط 2 مترو موجب تحول در اقتصاد تبریز می‌شود

مدیریت آب، عامل توسعه و اقتصاد پایدار در آسیای میانه

ضرورت تاسیس کلینیک معنوی در آذربایجان شرقی

چرا هدیه تهرانی در روز تولدش صفحه اینستاگرامش را بست؟!

به دنبال کار تبلیغی و نمایشی نیستیم/ تمام اقدامات شورا و شهرداری باید در راستای رضایت مردم باشد

اسقف اعظم خلیفه‌گری ارامنه کل آذربایجان: پیروان ادیان در ایران آزادی کامل دارند

دبیر فدراسیون: ارومیه یکی از میزبانان سالانه مسابقات تنیس می‌شود

مراکز کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان را غنی می‌کند

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی: دولت برای رفع موانع تولید مصمم است

بررسی آخرین وضعیت مراکز نگهداری معتادان متجاهر

صرفه‌جویی، رمز عبور از قطعی آب در آذربایجان‌شرقی

اعتیاد یکی از معضلات امروزی شهرها به شمار می‌رود/ نقش خانواده در کاهش آسیب‌های اجتماعی

افزایش 45 درصدی تعداد تراکنش‌های نهنگ‌های دوج‌کوین

تصاویر مفهومی آی‌مک M2 منتشر شد

تصاویر کارت گرافیک Colorful GeForce GTX 1630 منتشر شد

خوابگاه دانشگاه پولی‌تکنیک کابل تعطیل است

آب شرب تبریز مشکل کیفی ندارد/تابستان بدون قطعی با همراهی مردم سپری می‌شود

شهردار تبریز: تزریق فاینانس خط 1 مترو موجب تحول در اقتصاد تبریز می‌شود

دریاچه ارومیه یک دست قرمز شد! +عکس

ناپایداری هوای آذربایجان‌غربی تا روز دوشنبه

یک شرکت چینی در حال تولید آزمایشی شارژ 240 واتی برای گوشی‌های هوشمند است

آیا خریدن لپ‌تاپ گیمینگ منطقی است؟

ساعت هوشمند جدید وان‌پلاس در فصل سوم 2022 رونمایی خواهد کرد

رونمایی از نسخه خاکستری گوشی تاشو P50 Pocket در رویداد 13 تیر

آیا در نسل نهم هم شاهد کنسول‌های ارتقایافته خواهیم بود؟

آزادی 55 زندانی غیرعمد از زندان‌های آذربایجان‌شرقی

8هزار بی‌سواد و کم‌سواد تحت پوشش فعالیت‌‌های سوادآموزی قرار می‌گیرند

اجازه دست درازی به بیت المال را نمی دهیم

قیمت سکه پارسیان تا پیش از امروز 5 تیر

شورای شهر، در جزئیات اداره شهر دخالت نمی‌کند

آذربایجان‌غربی قطب قاریان قرآنی می‌شود/لزوم استفاده از روحانیان شاخص در مناطق شهری و روستایی استان

مراسم بزرگداشت شهدای فاجعه تروریستی هفتم تیر در ارومیه برگزار می‌شود

نصب کارتخوان در نانوایی‌های آذربایجان غربی با هدف شفاف‌سازی عرضه است

بررسی مدیریت هزینه در شورای ششم در دستور کار است

صاعقه، جان باغدار 55 ساله اسکویی را گرفت

فوت یک نفر بر اثر صاعقه در آذربایجان شرقی

دولت روحانی در تولید مسکن مرتکب ترک فعل شد

خیال لیورپولی‌ها راحت باشد؛ صلاح امسال می‌ماند