پیام آذری

آخرين مطالب

گره کور ترافیک در کمربندی خاتم الانبیاء ارومیه با قرق وانتی های میوه فروش مقالات

گره کور ترافیک در کمربندی خاتم الانبیاء ارومیه با قرق وانتی های میوه فروش
  بزرگنمايي:

پیام آذری -   ورودی های شهر نماد توسعه و زیبایی یک شهر محسوب می شوند. معضلی که امروزه در ورودی و خروجی شهرارومیه به چشم می خورد و گلایه های شهروندان رانیز به همراه دارد ، حضور وانت بارها ومیوه فروشان است که به شکلی چهره شهر را زشت کرده است.
یکی از این ورودی های شهر ارومیه، کمربندی خاتم الانبیاء است و استقرار بیش از حد وانت بارها در این کمربندی علاوه بر مخدوش شدن چهره شهر موجب ایجاد مشکلات بسیاری برای شهروندان شده است.
 
هرچند چندین نوبت شهرداری مکان های موقتی برای ساماندهی وانت بارها در نظر گرفته اما بدلیل عدم برخورد قاطع با این وانت بارها توسط راهنمایی و رانندگی، شهرداری و دستگاه های مرتبط، معضل ترافیک در آن منطقه پابرجااست.
هیچ برخوردی با وانت بارها در کمربندی نمی شود
علی یکی از شهروندان ارومیه ای در گفت وگو با ایسنا افزود: وجود میوه فروشان و وانت بارها در کمربندی خاتم الانبیاء باعث شده عبور و مرور در این خیابان با مشکل مواجه شود، پارک ماشین ها برای خرید میوه و سبزی جات موجب شده خیابان به این بزرگی هرساعت از شبانه روز با ترافیک سنگین روبرو باشد.
این شهروند خاطر نشان کرد: مأموران راهنمایی و رانندگی هم چند وقت یک بار فقط باماشین یک دور می زنند وهیچ برخوردی با وانت بارها نمی کنند.
وی اظهار کرد: حل معضل سدمعبر نیازمند رسیدگی است دادن وعده های پوچ هیچ دردی را دوا نمی کنند و این مردم هستند که ناراضی تر می شوند.
رضایی یکی دیگر از شهروندان ارومیه که ساکن منطقه المهدی است، در گفت وگو با ایسنا افزود: سال هاست شهرداری قول داده زیر گذر در این کمربندی بزند تا ترافیک را روان کند ولی همه این وعده برای زمان انتخابات است و هیچ کدام عملی نشده است.
وی تصریح کرد: بیش از 90درصد ترازوهای میوه فروشان کمربندی دارای مشکل است وهیچ سازمانی برآنها نظارت نمی کند.
رضایی با تاکید به اینکه تاکنون ندیده‌ام شهرداری یا راهنمایی و رانندگی یک بارهم بر وانت بارها نظارت کند، یاد آور شد: مسئولان از بس این مسئله سدمعبر را به حال خود رها کرده اند کم مانده صاحبان وانت بارها خیابان رابه نام خود بزنند.
وی ادامه داد: خودم شاهد هستم که عده ای در این کمربندی جای پارک اجاره می دهند.
عدم استقبال از طرح ساماندهی وانت بارها
مرتضی منافی، عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در گفت وگو با ایسنا افزود: باتوجه به اینکه ساماندهی وانت بارها با شهرداری است، تاکنون چندین نوبت ایستگاه برای ساماندهی وانت بارها مشخص شد اما متأسفانه استقبال نشد.
وی با اشاره به اینکه چندین جلسه درخصوص ساماندهی وانت بارها و ترافیک کمربندی خاتم الانبیاء با حضور شهرداری، راهنمایی و رانندگی و ادارات ذیربط برگزار شده، اظهار کرد: تصمیم براین شده تا احداث زیر گذر و مشخص شدن ایستگاه قطعی برای مستقر شدن وانت بارها در آینده نزدیک ؛ وانت بارها در خیابان های اطراف پارک کوثر جانمایی و ساماندهی شوند.
منافی تصریح کرد: متأسفانه برخی افراد به پارک یک وانت راضی نیستند و چندین وسیله از جمله وانت و موتور را پارک کرده و میوه می فروشد، همین باعث افزایش ترافیک شده است.
عضو شورای اسلامی شهر ارومیه یاد آور شد: احداث 2زیرگذر در کمربندی خاتم النبیاء مصوب شده است که زیر گذر اول در جلسه شورا تأیید و دومی در دست بررسی برای تصویب است.
منافی اظهار کرد : با احداث این دو زیر گذر و بازگشایی معابر، جلو سدمعبر ترافیک در این منطقه گرفته می شود.
وی در خصوص زمان ایجاد زیر گذر نیز افزود: بدلیل اینکه احداث این دو زیر گذر نیاز به اعتبار کلان ندارد با تصویب آن در جلسه شورا تا یک سال آینده به بهره برداری می رسد. 
جمع آوری وانت بارها در کمربندی خاتم الانبیاء در دستور کار قرار گیرد
توحید علی نژاد عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در گفت وگو با ایسنا افزود: جمع آوری ضایعات فروشان و وانت بارهای سد کننده معابر با اولویت کمربندی خاتم الانبیاء مهمترین موضوعی است که معاونت خدمات شهری باید نسبت به حل آن اهتمام بخشند.
وی اظهار کرد: وضعیت اسفبار وانت بارهای مستقر در کمربندی خاتم الانبیاء با بی تفاوتی و عدم همکاری دستگاه های دخیل نظیر مجموعه راهنمایی و رانندگی تنها با ورود شورای تأمین حل خواهد شد.
عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیسیون نظارت، شفافیت و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر ارومیه یاد آور شد : منظر شهری در حوزه خدمات شهری ملموس ترین موضوعاتی است که از زمان ادغام سازمان زیباسازی در سازمان فضای سبز ماهیت خود را از دست داده که جبران این خلاء توجه ویژه مدیران شهری را می طلبد.
محل مشخصی توسط شهرداری برای جانمایی وانت بارها تعیین شود
سردار رحیم جهانبخش، فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در گفت وگو با ایسنا افزود: جمع آوری وانت بارها چندان کار سختی نیست اما در شرایط فعلی اقتصادی نمی توان بدون جانمایی مشخص اقدام به جمع آوری این افراد کرد.
وی با اشاره به اینکه در این کمربندی بیش از 300نفر از طریق فروشندگی امرار معاش می کنند، اظهار کرد: شهرداری باید اول یک زمین و مکان مشخص معلوم کند و سپس راهنمایی و رانندگی این افراد را به مکان مشخص شده هدایت کند. نمی شود بدون جانمایی اقدام به ساماندهی وانت بارها کرد.
سردارجهانبخش یاد آور شد: ارومیه همچون تهران و شهرهای بزرگ مراکز عرضه میوه و تره بار ندارد که باقیمت مصوب و ارزان میوه عرضه کند به همین دلیل فروش ارزان قیمت میوه در کمربندی خاتم الانبیاء موجب شده استقبال هم توسط مردم افزایش یابد.
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی اظهار کرد: طبق قانون باید از حقوق اصناف معتبر و کسبه ای که عوارض ومالیات پرداخت می کنند، حمایت شود اما این فروشندگان نیز واقعیت جامعه هستند و نمی شود در شرایط فعلی اقتصادی آنها را بیکار کرد.
وی خاطر نشان کرد: تازمانی که زمین مشخصی، معرفی نشود راهنمایی و رانندگی و پلیس نمی تواند با سدمعبر و توقف وانت بارها برخورد کند.
به گزارش ایسنا؛ اگر شهرداری مکان مناسب در سطح شهر برای استقرار وانت بارها تعیین کند هم صاحبان وانت بارها که غالباً از قشر کم برخوردار جامعه هستند شغل خود را از دست نخواهند داد و هم گره ترافیکی و معضل سدمعبر ورودی شهر ارومیه رفع می شود، در کنار آن، ایجاد زیر گذر برای عبور و مرور و بستن دور برگردان ها در کمربندی خاتم الانبیاء می تواند راهگشای حل مشکل ترافیک کمربندی خاتم الانبیاء باشد.
حال باید دید وعده ساماندهی وانت بارها و ایجاد چند زیر گذر در کمربندی خاتم الانبیاء چه زمانی بصورت قطعی توسط مسئولان زیربط اجرایی خواهد شد. 
 

لینک کوتاه:
https://www.payameazari.ir/Fa/News/504614/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

کارخانه آریزونا TSMC به درخواست اپل از سال 2024 تراشه‌های 4 نانومتری تولید می‌کند

کشورهای مستکبر حامی بیانیه سازمان ملل علیه ملت ایران هستند

مطالبات پنبه‌کاران مغان به موقع پرداخت شود

موافقت شورای شهر با عقد قرارداد خواهرخواندگی اردبیل با نجف و کربلا

تراشه‌های AMD Mendocino با گرافیک داخلی RDNA 2 در لپ تاپ جدید لنوو رؤیت شدند

گوشی تاشو اوپو Find N2 Flip در یک ویدیو کوتاه ظاهر شد

سهم بازار ویندوز 10 برای اولین‌بار به زیر 70 درصد کاهش یافت

تداوم هوای سرد در اردبیل؛ بارش‌ها شدت می‌گیرد

هشدار هواشناسی اردبیل درباره باران شدید و سرما

احداث 10 هکتار باغ جدید خربزه درختی در زرآباد

43 درصد از اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری جذب شده است

تخصیص 250 میلیارد ریال تسهیلات به قالیبافان آذربایجان غربی

اجرای طرح ویژه نظارت بر داروخانه های آذربایجان غربی

290 هزار مترمربع فرش دستبافت در آذربایجان غربی تولید می شود

بسکتبال لیگ جوانان کشور - گروه A به میزبانی ارومیه: صعود خانه بسکتبال آذربایجان‌غربی و ایزی پایپ قطعی شد

فاز سه‌گانه براندازی چگونه علیه ایران فعال شد؟ / عملیات فریب گروه‌های تجزیه‌طلب

سرمایه گذاری300 میلیارد تومان برای پایانه مرزی رازی

باند قاچاق سلاح جنگی و شکاری در نقده منهدم شد

هشدار نماینده مجلس: دولت رئیسی، درحال تسویه‌حساب سیاسی و اخراج گسترده نیروهای اداری در شهرهای‌کوچک است

9 هزار تن گوجه در زرآباد به بازار مصرف عرضه می شود

استاندار آذربایجان غربی از فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا تجلیل کرد

تسلط نیروهای مسلح در مرزهای آذربایجان غربی امنیت را به ارمغان آورده است

سرمایه گذاری 300 میلیارد تومانی برای ساخت پایانه مرزی رازی خوی

عشایر وفاداری خود را به نظام اثبات کرده‌اند

بخش صنعت آذربایجان‌شرقی به تسهیلات ویژه نیاز دارد

پیگیر حل مشکل تامین برق بخش صنعت در آذربایجان‌شرقی هستیم

وایت، انگلیس و جام را ترک کرد

واکنش به اقدام غیرمنتظره یک بازیکن ملی پوش | ترک ناگهانی اردوی تیم ملی در جام جهانی قطر

ممنوعیت کاشت محصولات با نیاز آبی بالا در آذربایجان شرقی

بازگشت 80 میلیارد ریال به بیت المال با پیگیری دادستانی آذربایجان شرقی/ جعل سند توسط یکی از مراکز درمانی خصوصی تبریز

جام جهانی قطر| مارتینس: می‌توانیم با سری بالا قطر را ترک کنیم/ این پایان یک نسل طلایی نیست

آذربایجان‌شرقی قهرمان مسابقات کشتی فرنگی ناشنوایان کشور شد

سرمربی کانادا: ما دست خالی این جام را ترک نمی‌کنیم

همه چیز درباره مردی که به قول شاملو، وسواس مهربان شعر بود

در میانه‌ی قبول و انکار ایران

رفع مشکلات مردم مناطق مرزی مستلزم تلاش بیشتر است

برگزاری مراسم تکریم و تجلیل از همسران جانبازان 70 درصد «همسفر خورشید» در ایلام

امضای تفاهم‌نامه برای اعزام ایثارگران مازندران به سفر عتبات عالیات

نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار در سیستان و بلوچستان/ گلزارهای مطهر شهدا به حرم و میعادگاه اهل فضل تبدیل شود/ در صورت واگذاری زمین دهکده سلامت برای ایثارگران در چابهار احداث می‌شود

دیدار قاضی‌زاده هاشمی با خانواده معظم شهدا و ایثارگران استان سیستان و بلوچستان/ایثارگران همچون گذشته در جامعه میدان‌داری کنند

حضور قاضی‌زاده هاشمی در شبکه استانی هامون/استان سیستان و بلوچستان پایتخت وحدت اسلامی است/ احداث 5 بیمارستان در 5 استان کشور در دستورکار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد

رابرت دنیرو برای اولین بار سریال بازی می‌کند

توضیحات رامبد جوان درباره دیدارش با فرماندهان عالی رتبه

صادرات 5.5 میلیون دلار صنایع دستی از آذربایجان غربی

90 نفر از دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر آذربایجان‌غربی آزاد شدند

انهدام باند سلاح جنگی و شکاری در نقده؛ کشف 28 قبضه سلاح

لپ‌تاپ Galaxy Book 2 Go سامسونگ با تراشه اسنپدراگون عرضه می‌شود

دیدار غول‌های فناوری برای رفع سوءتفاهم‌ها

چگونه آدرس ایمیل مزاحم را در جیمیل مسدود کنیم؟

جزئیات بیشتری از بازی Starfield فاش شد