پیام آذری

آخرين مطالب

رییس هیئت بسکتبال آذربایجان شرقی:

تیم بسکتبال توفارقان آذرشهر با مشکلات مالی دسته و پنجه نرم می کند ورزشي

تیم بسکتبال توفارقان آذرشهر با مشکلات مالی دسته و پنجه نرم می کند
  بزرگنمايي:

پیام آذری - تبریز- رئیس هیئت بسکتبال آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تیم توفارقان آذرشهر با مشکلات مالی دسته و پنجه نرم می‌کند، گفت: باید از این تیم حمایت شود.

سیامک گهرخانی در گفتگو با خبرنگار مهر ، افزود: از بدو ورود ورزش بسکتبال به استان از سال 1345 این رشته ورزشی توسط بزرگان این ورزش به علاقه مندان معرفی شد و در اوج این سال‌ها سال 1358 مقام دوم کشوری بدست آمد که این موفقیت به نوعی سکوی پرتاب بسکتبالیست‌های آذربایجان شرقی به تیم ملی بود.
رئیس هیئت بسکتبال آذربایجان شرقی عنوان کرد: در سال 1366 موفق به کسب مقام اول رده نوجوانان و مقام دوم رده جوانان شدیم و بعد از آن در سال 1396 قهرمانی تیم شهرداری تبریز در لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور را شاهد بودیم که در نوع خود بی نظیر بود و باعث شادی مردم استان و علاقه مندان به ورزش بسکتبال بود ولی این خوشحالی با تصمیم عجیب مسئولان وقت شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز که عدم تیمداری شهرداری در ورزش قهرمانی را رقم زد، زیاد دوام نداشت.
گهرخانی با بیان اینکه تصمیم شهرداری تبریز نه تنها بسکتبال بلکه خیلی از رشته‌های ورزشی را به رکود برد، اذعان داشت: بعد از 16 سال ریاست آقای کریم پاداشی که زحمات زیادی برای بسکتبال استان انجام دادند، سکان هیأت به آقای مرتضی آبدار سپرده شد و ایشان با نظم و مقرراتی که در مدیریت شهری داشتند نیز به این هیأت انتقال دادند و بعداً مدتی استعفا دادند و سال 1398 فرصتی شد تا گوشه‌ای از کار هیأت بسکتبال استان را در دست بگیرم و خدمت گذار ورزشکاران بسکتبال استان باشم.
وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا از اواخر سال 1398 تا اوایل 1400 یادآور شد: پس از 6 ماه سرپرستی هیئت با برگزاری انتخابات به ریاست بسکتبال آذربایجان شرقی منصوب شدم و متأسفانه با ورود بنده به هیئت و همزمانی با شیوع کرونا عملاً ورزش استان و کشور به نوعی با تعطیلی همراه بود و آنطور که باید نتوانستیم برنامه‌های خودمان را پیاده کنیم.
رئیس هیئت بسکتبال آذربایجان شرقی اضافه کرد: در شرایط کرونایی توانستیم چهار دوره کلاس آنلاین دانش افزایی برای مربیان بسکتبال استان با تدریس مربیان داخلی و چند مربی خارجی برگزار کنیم و بعد از آن مسابقات 3 به 3 و زیر 18 سال را راه اندازی کردیم و به لطف خدا در منطقه خودمان توانستیم اول بشویم ولی در نهایت در سطح کشوری در رده زیر 18 سال جایگاه ششم و در 3 به 3 بدلیل عدم برگزاری مسابقات موفق نشدیم مقامی کسب کنیم.
گهرخانی با ابراز خوشحالی از فعالیت هیئت در سال جاری اظهار کرد: با تحویل برنامه ورزشی از سوی فدراسیون بسکتبال به هیئت‌های سراسر کشور موفق به شرکت در 6 رده مسابقات شدیم که خوشبختانه جزو هشت تیم برتر هم کشور بودیم و در مسابقات لیگ برتر 3 به 3 با بازیکنان کاملاً بومی مقام چهارم را بدست آوردیم.
وی توضیح داد: بعد از بهبودی وضعیت کرونا اولین دوره لیگ آیندگان را برای پسران زیر 16 سال و دختران زیر 18 سال تدارک دیده و پشت سر گذاشتیم و اسفند سال جاری نیز دوره دوم این مسابقات را برگزار خواهیم کرد.
گهرخانی ادامه داد: در مسابقات لیگ برتر بزرگسالان تیم توفارقان آذرشهر و در لیگ دسته یک خانه بسکتبال آذربایجان شرقی حضور دارند و همچنین در لیگ کشوری زیر 18 سال و زیر 16 سال برای پسران و زیر 16 سال برای دختران و تیم آرکا تبریز و خانه بسکتبال بازی خواهند کرد و این تیم‌ها در لیگ دسته 2 نیز حضور دارند و تیم آریا ترکان مراغه در بخش مردان در لیگ دسته 2 بازی خواهند کرد.
وی با بیان اینکه در این مدت که سکان هیئت را در اختیار داشتیم در بحث آموزش مربیان و داوران تلاش‌هایی انجام دادیم، خاطرنشان کرد: ما با چالش فعالیت مربیان و داوران روبرو بودیم بطوری که آمارهایی که در اختیار داشتیم و همچنین از فدراسیون استعلام کردیم علی رغم بالا بودن آمار تنها 10 درصد از این آمار فعال بودند و با برنامه ریزی مدون و تلاش خود داوران و مربیان امسال چهار نفر از داوران استان به درجه یک ملی ارتقا یافتند که یک نفر از این جمع داور خانم بود.
گهر خانی در مورد مربیان فعال حاضر در سطح استان عنوان کرد: با برگزاری 2 کلاس مربیگری در این مدت که هم در درجه 3 و هم در درجه 2 با حضور 30 مربی در این کلاس‌ها برگزار شد، انتظار داریم در آینده‌ای نزدیک شاهد فعالیت این مربیان در سطح استان باشیم.
رئیس هیئت بسکتبال آذربایجان شرقی یادآور شد: هیئت بسکتبال استان در همراهی و حمایت از تیم توفارقان که تنها نماینده استان در مسابقات لیگ برتر بزرگسالان می‌باشد، با مساعدت اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرستان تبریز سالن پورشریفی را در امر میزبانی دیدارهای خانگی این تیم تدارک می بیند .
وی در خصوص بحث استعدادیابی در بسکتبال استان گفت: خوشبختانه 6 بسکتبالیست با استعداد به تیم ملی نوجوانان معرفی کردیم که از طرف فدراسیون چهار نفر از این تعداد مورد تأیید شدند.
وی در مورد مشکلات تیم توفارقان آذرشهر بیان کرد: واقعاً این تیم با مشکلات مالی دسته و پنجه نرم می‌کند و از هفته‌های گذشته به کمک اداره کل ورزش و جوانان استان و خود هیئت بسکتبال استان و همچنین در یک بازی کمک مالی باشگاه مس سونگون برای ادامه مسابقات راهی رقابت خارج از خانه شده بود و درادامه راه مطمئناً با مشکلات جدی روبرو خواهد شد لذا باید فکر اساسی در این خصوص انجام بگیرد و به رغم ورود استاندار محترم و دستور فوری باز بدلیل مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه هیچیک از نهادهای بخش خصوصی زیر این دستور نمی‌روند.
گهرخانی با اشاره به اینکه معتقد هستم تیم توفارقان نسبت به امکانات و دارایی خود برای حضور د ررقابت های دسته یک بهرتر بود، اظها رکرد : برخی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در کمک به این باشگاه بد عهدی کردند و مدیریت این باشگاه روی کمک این نمایندگان انگار حساب ویژه ای باز کرده بود که با شروع مسابقات لیگ برتر کم کم به مشکلات مالی روبرو شده و تا حدی که سرمربی ترکیه‌ای این تیم در میانه راه قراردادش را فسخ کرده و جدا شده است.
رئیس هیئت بسکتبال آذربایجان شرقی در پاسخ به ابن سوال که آیا برای حل مشکل تیم توفارقان با باشگاه مس سونگون صحبت‌هایی شدت است؟ پاسخ داد: با آقای رسول خطیبی مدیرعامل باشگاه مس سونگون در این مورد گفتگو کردیم ولی هم بدلیل اینکه جایگاه این تیم در جدول لیگ برتر بسکتبال، طوری بود که احتمال سقوط به دسته پایین وجود داشت و مدیریت باشگاه نمی‌خواست این سقوط به نام مس سونگون زده شود و همچنین نبود اعتبار در سال جاری برای تحویل تیم و هزینه کرد برای آن در فصل جاری مسابقات لیگ برتر بسکتبال برای تیم توفارقان ، تصمیمی برای این پیشنهاد گرفته نشد و همچنان این تیم در حسرت کمک مانده است.
گهرخانی همچنین از پیشنهاد خود به شهرداری تبریز در خصوص همراهی این نهاد برای ایجاد و تجهیز مرکز همگانی ورزش بسکتبال و برگزاری مسابقات در شب‌های ماه رمضان در حاشیه پارک ائل گولی تبریز سخن گفت که هنوز تصمیمی مبنی بر موافقت با این پیشنهاد از سوی شهرداری اعلام نشده است.
وی در مورد تعداد بسکتبالیست‌های فعال در سطح استان اذعان داشت: با توجه به الزامی بودن دریافت بیمه ورزشی انتظار داریم در سال جاری ما بین هشتصد تا نهصد بسکتبالیست در سطح استان فعالیت داشته باشند.

لینک کوتاه:
https://www.payameazari.ir/Fa/News/521715/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تصاویر زمستانی روستای زنجیربلاغ در قالب تصاویر

تخفیف کالای اساسی به 50 درصد رسید؛ قیمت قند نصف شد

بی اثر بودن زلزله ترکیه و سوریه بر روی گسل تبریز

مصوبه خط دوم انتقال گاز به استان اردبیل ابلاغ شد

هشدار درباره وقوع مهلک‌ترین حادثه تاریخ در تهران | 7 ماه پیش پهنه‌های زلزله خوی و ترکیه را شناسایی کردیم

«نماینده ویژه» رهبری در دیدار با زلزله‌زدگان: دولت و مسئولین برای بازگشت «زندگی عادی» مردم خوی در تلاشند / «تسریع» در روند ارائه خدمات، ضروری است

اسکان 1200 نفر از زلزله زدگان خوی در مساجد ارومیه

مبلغ وام برای زلزله زدگان خوی اعلام شد + جزییات

نماینده ویژه رهبری در دیدار با زلزله‌زدگان: دولت و مسئولین برای بازگشت «زندگی عادی»مردم خوی در تلاشند / «تسریع» در روند ارائه خدمات، ضروری است

مرگ مشکوک پسر معتاد در کمپ ترک اعتیاد

فوتبال جهان به امید معجزه در ترکیه/هنوز هیچ اثری از زنده بودن گلرِ مالاتیا اسپور نیست

حضور استاندار آذربایجان‌شرقی در تمرین فوتسال و والیبال مس

مسمومیت چهار نفر بر اثر گازگرفتگی در اهواز

اتفاق عجیب در چین؛ آیفون 14 مشتری ندارد

اختصاص 3500 میلیارد تومان برای بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان خوی

اولین موکب امدادرسانی خوزستان به مناطق زلزله زده خوی اعزام شد

فیلمسازان ایرانی بدون توجه به جشنواره های خارجی فیلم بسازند

کارهای تربیتی در بستر مساجد به زودی نمودهای خود را نشان می‌دهد

برنامه/ دیکشنری برای سفرهای ضروری

اینتل در معماری گرافیکی Xe2 استراتژی سرراست‌تری در پیش می‌گیرد

5 تیم عملیاتی هلال احمر اردبیل برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان ترکیه اعزام شد

خط دوم انتقال گاز به استان اردبیل احداث می‌شود

3500 میلیارد تومان برای بازسازی مناطق زلزله زده خوی اختصاص یافت

برگزاری یادواره شهدای روستاهای بخش خلیفان

کمکهای هلال احمر آذربایجان شرقی در اسکان اضطراری خوی

صنعت سینما مهمترین عرصه کنش‌گری فرهنگی و اجتماعی است/ افزوده شدن 10 سالن به ظرفیت سینماهای استان

باید حرف خودمان را در سینما بزنیم/ سینمای آذربایجان شرقی مأمن جوانان مستعد است

شایعه زلزله تبریز و تهران را مدیریت کنید

Assassin’s Creed Valhalla برنده اولین جایزه گرمی برای بهترین موسیقی بازی‌ های ویدیویی

تماس ماهواره‌ای آیفون 14، باز هم قهرمان بازی درآورد

35هزار میلیارد ریال برای بازسازی مناطق زلزله زده خوی اختصاص یافت

ابلاغ مصوبه شرکت ملی گاز / خط دوم انتقال گاز به استان اردبیل احداث می‌شود

اختصاص 5 هزار میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های اردبیل

5 پروژه طرح هادی در مشگین‌شهر به بهره‌برداری رسید

مددجویان اردبیلی از حمایت‌های اجتماعی و قضائی بهره‌مند می‌شوند

گستره‌ی لغوی «یتیم» باید تغییر یابد

تداوم جو ناپایدار تا پایان هفته در اردبیل

صبر زینب گونه مادران شهدا نصرت را برای ما به ارمغان آورد

5 تیم عملیاتی هلال احمر اردبیل برای امدادرسانی اعزام شدند

استاندار آذربایجان‌شرقی در تمرین مس سونگون حضور یافت

جدیدترین قیمت‌های ساعت هوشمند

بیرامی: آمادگی لازم میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا و افیانوسیه فوتسال ناشنوایان را داریم

تسهیلات دولت برای توانمندسازی 2020 محله کم‌برخوردار کشور

مسئله عزت ایرانیان در پیش از انقلاب اسلامی خدشه‌دار شده بود

برتری شهرداری گرگان و ذوب آهن در مصاف با کاله و نفت

حضور رسول خادم، احسان علیخانی و پرویز پرستویی در شهر خوی/ عکس

تفاوت پردازنده Core i5-13490F اینتل با i5-13400F مشخص شد؛ یک مدل خاص

این آیفون قدیمی با 50 برابر قیمت آیفون 14 پرو مکس فروخته می‌شود!

اکران فیلم های جشنواره بین المللی فجر در جزیره کیش

اعزام پنج تیم عملیاتی هلال‌احمر اردبیل برای امدادرسانی در ترکیه