پیام آذری

آخرين مطالب

اقتصادي

۳۰ هزار قطعه بچه ماهی در مزارع پرورش ماهی مرند رهاسازی شد

پیام آذری- مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: ۳۰ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی با وزن متوسط ۳۰ گرم در نیمه اول فصل بهار در مزارع پرورش ماهی شهرستان مرند رهاسازی شدند.

دست دلالان و محتکران را از بازار کوتاه می‌کنیم

پیام آذری - اردبیل- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل گفت: با همکاری نهادهای امنیتی و انتظامی در اردبیل دست دلالان و محتکران را از بازار کوتاه می‌کنیم.

آذربایجان‌شرقی با ۱۳۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در تولید روغن خوراکی خودکفا می شود

پیام آذری- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در آستانه خودکفایی تولید روغن خوراکی قرار داریم، گفت: با سرمایه‌گذاری یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی، این واحد تولیدی راه اندازی می شود.

مهاجرت زنبورداران به ییلاقات استان اردبیل از اول خرداد شروع می‌شود

پیام آذری-کارشناس مسئول زنبورداری و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اعلام کرد: پس از بارش‌های مناسب روزهای اخیر و مساعد شدن وضعیت گلدهی مراتع، مهاجرت زنبورداران بومی و غیربومی به مناطق ییلاقی استان اردبیل از اول خرداد شروع می‌شود.

بروکراسی اداری پیچیده از موانع مهم سرمایه‌گذاری در استان اردبیل است

پیام آذری-مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: برخی از سرمایه‌گذاران استان گرفتار بروکراسی پیچیده اداری هستند و باید این مشکل با هدف جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برطرف شود.

برداشت تره محلی در خلخال افزایش یافت

پیام آذری - اردبیل - مدیرجهاد کشاورزی خلخال گفت: بارندگی‌های مناسب دو ماه از بهار امسال موجب افزایش سطح تولید و برداشت انواع سبزی‌های وحشی و تره‌محلی در سطح مزارع، مراتع، باغ‌ها و دیم‌زارهای این شهرستان شده است.

از هزینه های سنگین نگهداری تا شیوع بیماری!

پیام آذری- با توجه به اینکه بعد از کشاورزی، دامداری شغلی است که در آذربایجان غربی افراد زیادی به آن می‌پردازند، بنابراین لازم است که در این زمینه اطلاعات کافی به افراد داده شود تا ضمن اینکه در عرصه تولید محصولات مرتبط حضور موثر دارند، بتوانند در حفظ سرمایه دامی خود نیز اقدامات لازم را انجام دهند.

مردمی کردن یارانه‌ها موجب شفافیت اقتصادی می‌شود

پیام آذری - اردبیل- نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: مردمی کردن یارانه‌ها موجب شفافیت اقتصادی و جلوگیری از فساد در کشور می‌شود.

تفاهم نامه ۶۰ هزار میلیارد ریالی توسعه معادن آذربایجان غربی امضا شد

پیام آذری- تفاهم نامه ۶۰ هزار میلیارد ریالی توسعه معادن آذربایجان غربی با حضور محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی و وجیه الله جعفری رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به امضا رسید.

واردات بار از طریق ناوگان ریلی آذربایجان بیش از یک برابر افزایش یافت

پیام آذری- مدیرکل راه آهن منطقه آذربایجان گفت: میزان واردات بار از طریق حمل و نقل بین‌المللی ناوگان ریلی منطقه آذربایجان در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱.۱۱ برابر ( ۱۱۱ درصد) افزایش یافته است.

بازگشایی گمرک خداآفرین و اتمام طرح ریلی گمرک آستارا تا پایان امسال

پیام آذری-رئیس کمیته گمرکی جمهوری آذربایجان گفت: بازگشایی گمرک خداآفرین در آذربایجان شرقی و اتمام طرح ریلی توسعه گمرک آستارا از جمله توافقات گمرکی ایران و آذربایجان در سال جاری است.

رئیس اتاق تعاون آذربایجان شرقی: واقعی سازی قیمت ارز به تدریج انجام شود

پیام آذری- رئیس اتاق تعاون آذربایجان شرقی با بیان اینکه نیازمند واقعی سازی قیمت ارز هستیم و هر تصمیمی صد البته تبعاتی دارد، گفت: واقعی سازی ارز کاری یک روزه و یک شبه نیست و اگر به تدریج اتفاق بیفتد، هم از التهاب جامعه می‌کاهد و هم شاهد یگانگی در گردش امور خواهیم بود.

سمی که شیرینی عسل را به کام زنبورداران مهابادی تلخ کرد

پیام آذری- استفاده از برخی سموم و آفت کش‌ها در مزارع شهرستان مهاباد سبب شد تا کلنی‌های متعدد زنبور عسل در این مناطق مسموم و تلفات سنگینی به زنبورداران این منطقه وارد شود، خسارتی که کام آنها را تا مدت‌ها تلخ خواهد کرد.

اعطای ۱۰۰ میلیون دلار معافیت گمرکی تولید در گمرکات آذربایجان شرقی

پیام آذری- ناظر گمرکات آذربایجان‌شرقی و مدیرکل گمرک تبریز اعلام کرد: سال گذشته واردات ماشین آلات خط تولید و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی از طریق مبادی گمرکی استان مشمول ۱۰۰ میلیون دلار معافیت گمرکی شد.

ضرورت تامین مالی پروژه‌های زیرساختی تاثیرگذار در رشد اقتصادی آذربایجان شرقی

پیام آذری- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان ‌شرقی، تامین مالی پروژه‌های زیرساختی تاثیرگذار در رشد اقتصادی استان و افتتاح سریع این پروژه‌ها را ضروری دانست.

اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به اردبیل سفر می‌کنند

پیام آذری- نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی مشکلات تولید و اشتغال اواخر اردیبهشت ماه جاری به اردبیل سفر می‌کنند.

تردد کامیون‌ها در مرز جلفا در فروردین ماه ۹۶ درصد افزایش یافته است

پیام آذری-مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان شرقی از تردد ۱۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه وسائط نقلیه سنگین باری در فروردین ماه امسال از پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز خبرداد و گفت: تردد کامیون‌ها در مرز جلفا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹۶ درصد بیشتر شده است.

حدود ۱۰۰ میلیون دلار کالا از مرز بازرگان صادر شد

پیام آذری - ارومیه - مدیرکل گمرک بازرگان گفت: طی فروردین ماه امسال، ۹۹ میلیون و ۸۱۶ هزار دلار کالا از طریق این مرز صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش دارد.

گردشگری سهم مهمی در تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد آذربایجان‌شرقی دارد

پیام آذری - تبریز- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه گردشگری از حوزه های بسیار مهم و تاثیرگذار در رشد ۸ درصدی اقتصاد استان است، بر سرمایه گذاری در این حوزه تاکید کرد.

تمام رویه‌های گمرکی کشور در مرز رازی خوی اجرایی می‌شود

پیام آذری - ارومیه - ناظر گمرکات آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت جغرافیایی گمرک مرز رازی خوی، گفت: این گمرک دروازه‌ای به سمت اروپا محسوب شده و تمام رویه‌های گمرکی کشور در گمرک این مرز اجرایی می‌شود.

افزایش رضایتمندی مردم آذربایجان غربی از کاهش قیمت مرغ

پیام آذری - ارومیه - افزایش تولید مرغ و کاهش قیمت عرضه گوشت مرغ در استان آذربایجان غربی این روزها باعث بازگشت آرامش و ثبات به بازار و افزایش رضایتمندی مردم از نحوه تهیه تا توزیع این فرآورده پروتئینی پر مصرف شده است.

با آبیاری مدرن دشت مهاباد، می‌توان دریاچه ارومیه را احیا کرد

پیام آذری-یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن تشریح وضعیت آب شرب و کشاورزی در سال جاری در شهرستان مهاباد از بهینه نبودن صادرات کالاهایی مثل هندوانه انتقاد کرد و گفت: یک هندوانه ۱۰ کیلویی ۳۰۰۰ لیتر آب مصرف می‌کند. اگر ۱۰ کیلو هندوانه به قیمت ۱۰ هزار تومان به فروش رسد، ۳۰ هزار لیتر آب را ۱۰ هزار تومان فروخته‌ایم.

خسارت سنگین سموم به زنبورداران مراغه‌ای

پیام آذری - باشگاه خبرنگاران / استفاده از سموم غیراستاندارد برای سمپاشی مزارع به کندو‌های زنبور عسل در مراغه خسارت وارد کرده است. ...

راندمان تولید در کشت و صنعت مغان بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است

پیام آذری- مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: راندمان تولید انواع محصولات کشاورزی در این شرکت بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته و تلاش براین است در سال‌های آینده این رقم به بیش از ۵۰ درصد برسد.

وضع عوارض و قوانین بدون کسب نظر تجار دو مانع اصلی توسعه صادرات

پیام آذری - تبریز - تجار، بازرگانان و فعالان حوزه صادرات آذربایجان شرقی معتقدند؛ عواملی مانند عوارض صادراتی، وضع قوانین بدون نظرخواهی از بخش خصوصی و تجار و بازرگانان و کمبود نقدینگی از عمده موانع پیش روی توسعه صادرات به شمار می روند.

برخورد قضایی با اخلالگران بازار روغن خوراکی در آذربایجان غربی

پیام آذری - ارومیه – رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: افزایش قیمت روغن خوراکی در بازار بدون طی مراحل قانونی و مصوبه ستاد تنظیم بازار ممنوع بوده و با متخلفین برخورد قضایی می‌شود.

ظرفیت های انحصاری آذربایجان شرقی در تولید ملی و صادرات

پیام آذری- بهره گیری از ظرفیت های انحصاری آذربایجان شرقی در حوزه های صنعتی، معدنی، اقتصادی، کشاورزی و تولیدی می تواند در خدمت تولید ملی، صادرات، اشتغال و کارآفرینی باشد که تحقق آن توجه و مساعدت ویژه مسوولان کشوری را می طلبد.

تخلف پرسود بر قانون بازدارنده میچربد؟

پیام آذری- اینکه اقشار مختلف مردم، اغلب دهک‌ها و طبقات اجتماعی با مشکلات معیشتی رو به رو هستند، موضوع جدیدی نیست، روزی نیست که در یک محفل رسمی و غیررسمی، فضای مجازی و ... موضوع دغدغه‌های اقتصادی مطرح نشود.

افزایش تعرفه‌ها در برخی صنوف به قیمت قبلی بازگردد

پیام آذری - مهاباد- سرپرست فرمانداری ویژه میاندوآب با بیان اینکه در سال جدید هیچ گونه افزایش قیمتی ابلاغ نشده است، گفت: ارایه خدمات و عرضه کالا در برخی صنوف میاندوآب باید با قیمت سال گذشته محاسبه‌ شود و هرگونه افزایشی در سال جدید قابل قبول نیست.

نسخه شفابخش کشور علم و فناوری‌های نوین است

پیام آذری - ایسنا/اردبیل دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: نسخه شفابخش کشور در مسیر تحولات جهانی و بین‌المللی روی آوردن به علوم و فنون جدید و اقتصاد دانش‌بنیان است.

ساير مطالب

بزرگترین کارخانه تصفیه شکر کشور در آستانه بهره‌برداری است

سهم استان در بودجه سال جاری در حوزه رشد اقتصادی، 7.8 درصد تعیین شده است

کالاهای اساسی به وفور در اختیار مردم آذربایجان شرقی قرار دارد/ قیمت‌های بازاری، مصوب هستند

شرکت‌های دانش‌بنیان در رشد تولید ناخالص داخلی چه نقشی دارند؟

ارزش معاملات بورسی آذربایجان‌غربی به حدود 502 میلیارد ریال رسید

طرح شفاف سازی قیمت کالا گامی به سوی کنترل بازار لوازم خانگی!

شرایط سرمایه‌گذاری در بخش دامداری شهرستان نیر فراهم است

سالانه 10 میلیون اصله نهال در میاندوآب تولید می‌شود

سهم 12همتی ارتقای بهره وری در رشد 7.8 درصدی اقتصاد آذربایجان‌شرقی

افزایش سرانه درآمد مردم، محور سند توسعه استان اردبیل است

حضور 60 درصد قیرسازان کشور در آذربایجان شرقی

اجرای طرح هادی در 1014 روستای آذربایجان شرقی در سال گذشته/ تخصیص بیش از 54 هزار تن قیر رایگان

شرکت‌های دانش بنیان از اتاق‌های کوچک پژوهش به کارگاه‌های بزرگ تولید هدایت شوند

واقعی‌سازی قیمت گندم مرهم دست‌های پینه بسته گندم کاران

واحدهای فعال در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل بطور ویژه حمایت می‌شوند

سرمایه گذاری در معادن آذربایجان‌غربی 50 درصد افزایش یافت

سه هزار و 500 تن کود سرک بهاره در بین کشاورزان هشترودی توزیع شد

مشکلات زیست محیطی پتروشیمی تبریز رفع شد

حداکثر اقساط ماهانه در قانون جهش تولید مسکن 5 میلیون تومان است

ناحیه صنعتی گزاز خلخال برای حضور سرمایه‌گذاران جدید تکمیل می‌شود

مصرف سوخت سی‌ان‌جی در شمال آذربایجان‌غربی 7 درصد افزایش یافت

پرداخت بیش از 93.8 میلیارد ریال صدقه در آذربایجان غربی

تمدید مهلت پرداخت صورتحساب‌های مصرفی گاز طبیعی واحدهای تولیدی آذربایجان شرقی

خسارت 917 میلیاردی سرمازدگی به باغ‌های مشگین‌شهر

جایگاه آذربایجان شرقی در پرداخت تسهیلات مالی تبصره 18 قابل قبول نیست

عایدی 150 میلیارد دلاری ایران از احیا مسیر ترانزیت ریلی

محکومیت قطعی تعدادی از مسئولان وقت دامپزشکی آذربایجان غربی

صدور بیش از 8000 گواهی انطباق کالای صادراتی و وارداتی در آذربایجان غربی

احداث بزرگترین واحد زنجیره تولید گوشت مرغ کشور در آذربایجان شرقی

صادرات آذربایجان شرقی باید در سالجاری 40 درصد افزایش یابد

نهادینه سازی اقتصاد دانش بنیان گامی بسوی رشد اشتغال

تمامی معادن موظف به پرداخت هزینه‌های دولتی هستند

فرماندار میانه: 22 میلیون مترمکعب آب رودخانه‌ها به طور غیرمجاز برداشت می‌شود

انتقال گاز در منطقه هشت کشور 15 درصد افزایش یافت

افزایش قیمت نهاده‌های دامی نرخ گوشت را بالا برده است

امسال 45 هزار اشتراک جدید گاز در آذربایجان غربی پذیرش می شود

اردبیلی ها بعد از 18 سال سوت قطار را خواهند شنید

علت آتش سوزی تالاب درگه سنگی نقده در دست بررسی است

دانش تولید گندم نان «صدرا» به بخش خصوصی واگذار شد

انجام بیش از 7000 مورد بازرسی از واحدهای صنفی آذربایجان غربی

شرکت سرمایه گذاری و توسعه ماکو عضو اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه شد

110 نوع حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد

تدوین برنامه توسعه اقتصادی استان اردبیل

امسال 50 کیلومتر راه روستایی در خوی آسفالت می شود

برنامه‌ریزی برای جذب 22 هزار میلیارد تومان اعتبار در کشت و صنعت مغان

استقلال مس آذربایجان یک ضرورت است

پروازهای فرودگاه پارس‌آباد مغان برقرار می‌شود

مشکل تامین کالاهای اساسی ماه رمضان در آذربایجان غربی وجود ندارد

فاز 2 شرکت فرش صنعتی افشار زرینه در میاندوآب به بهره‌برداری رسید

کارخانه تولید خوراک دام، طیور و آبزیان میاندوآب به بهره برداری رسید

محرومیت زدایی از آذربایجان غربی در اولویت کاری قرار دارد

ضرورت توسعه واحدهای گلخانه ای در حوضه آبریز دریاچه ارومیه

تردد 1000 نفر با اتوبوس گردشگری ارومیه در تعطیلات نوروزی

افزایش جابجایی 16.44 درصدی مسافر نوروزی در آذربایجان غربی

فرماندار: فعالیت‌های معدن مس مشگین‌شهر شفاف‌سازی شود

جاده خوی -قطور طی یکسال آینده به بهره برداری کامل می رسد

آغاز برداشت شکوفه‌های درختچه بیدمشک از 60 هکتار از اراضی آذربایجان غربی

6 هزار و 400 میلیارد ریال پروژه‌ عمرانی در شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی در حال اجراست

افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان، عیدی دولت به مردم

560 تن سیب و پرتقال در آذربایجان غربی توزیع شد

کاهش ذخیره آب سدهای استان اردبیل

اقتصاد کشور متکی به علم و دانش بنیان شود