پیام آذری

آخرين مطالب

مقالات

امکان کاهش ۵۰ درصدی واردات گندم به نفع تولید داخل

پیام آذری - در چنین فضایی، دولت با هدف انگیزه‌بخشی به گندم‌کاران، نرخ خرید تضمینی را برای سال زراعی جاری از ۷هزارو۵۰۰ به ۱۱هزارو۵۰۰ تومان افزایش داد تا در فصل داغ برداشت ...

شمشیر تیز ویلاسازی بی رویه بر پیکر نحیف باغ‌های ارومیه

پیام آذری- ویلاسازی‌های بی رویه، زنگ نابودی باغ‌های میوه ارومیه را به صدا در آورده و کم کم به عمر آنها پایان داده و دیوارهای بتنی و درب‌های بزرگ آهنی را جایگزین آنها کرده و ثروت عظیم این دیار را به تاراج برده تا هیچ نام و نشانی از آن باقی نماند.

سیر ، محصولی راهبردی اما مغفول در آذربایجان‌غربی

پیام آذری-سیر یک محصول استراتژیک و مهم با سودآوری ارزی بالا برای کشور محسوب می‌شود که کشت آن با وجود فراهم بودن شرایط آب و هوای مناسب در آذربایجان غربی، مورد غفلت کشاورزان این استان قرار گرفته است

پیچیدن عطر گل محمدی اسکو، فراتر از مرزها

پیام آذری- آذربایجان شرقی به عنوان چهارمین قطب گل محمدی ایران یکی از صادرکنندگان این محصول با نام های تجاری گنبرف، عنصرود و اسکو بوده در واقع یکی از مرغوب ترین محصولات و فرآورده های این گل معطر را به بازار مصرف عرضه می‌کند و کشورهای حوزه خلیج فارس، آسیای میانه و روسیه طرفدار و مشتری دایم این محصول هستند

آیا اعتبارات سفر استانی موزه فرش تبریز را از رکود خارج می‌کند؟

پیام آذری-موزه فرش از جمله طرح‌های نیمه‌تمام آذربایجان‌شرقی است که پس از گذشت ۱۲ سال از آغاز ساخت آن تاکنون به نتیجه نرسیده و تصویب اعتبار ۲۸۰ میلیارد تومانی حوزه میراث فرهنگی در سفر استانی اخیر هیات دولت به این خطه این سوال را به افکار عمومی متبادر کرده که آیا ساخت این بنا از رکود خارج می‌شود؟

سکوت مدعیان حقوق بشر در مقابل بمباران شیمیایی سردشت ۳۵ ساله شد

پیام آذری- - ۳۵ سال از فاجعه غیر انسانی بمباران شیمیایی شهر مظلوم سردشت گذشته و مدعیان دروغین حقوق بشر و مجامع بین المللی همچنان در خواب غفلت بسر برده و سکوت طولانی در مقابل این جنایت اختیار کرده‌اند

استقلال مس آذربایجان تبلور نگاه ملی برای توسعه منطقه ای

پیام آذری- تشکیل شرکت مس آذربایجان و استقلال آن یکی از دغدغه های مهم و مطالبات همگانی آذربایجان شرقی از ۱۵ سال قبل بوده ولی اراده کافی برای تاسیس این شرکت وجود نداشت تا اینکه با روی کار آمدن دولت سیزدهم و افزایش پیگیری مسوولان محلی، در سفر آیت الله سیدابراهیم رییسی به استان دستور آن صادر شد.

صرفه‌جویی، رمز عبور از قطعی آب در آذربایجان‌شرقی

پیام آذری-در شرایطی که با فرا رسیدن تابستان و افزایش دمای هوا، مصرف آب هم سیر صعودی می یابد، مسوولان نهادهای مرتبط می‌گویند که صرفه‌جویی ۱۰ درصدی شهروندان، رمز عبور از اوج مصرف این ماده حیاتی در آذربایجان‌شرقی و جلوگیری از قطعی آب است.

دحوالارض؛ روزی که به جهان خاکی حیات بخشیده شد

پیام آذری- بیست و پنجم ذی‌القعده، همزمان با دحوالارض یعنی گسترش یافتن زمین است. از امیرالمومنین حضرت علی(ع) روایت شده است که فرمودند «نخستین رحمتی که از آسمان به زمین نازل شد، در بیست و پنج ذی‌القعده بود. کسی که در این روز روزه بگیرد و شبش را به عبادت بایستد، عبادت صد سال را که روزش را روزه و شبش را عبادت کرده است، خواهد داشت.»

احداث سد الند، ضرورتی برای توسعه همه‌جانبه در خوی

پیام آذری- احداث سد الند در خوی به عنوان دومین شهرستان بزرگ و پرجمعیت استان آذربایجان غربی، طبق بررسی‌های کارشناسی، اقدامی ضروری است که می‌توان با اجرای آن، بخش مهمی از نیازهای آبی این منطقه را تامین کرد.

عمارت ۸۳ ساله ساعت؛ تنها موزه شهر و شهرداری ایران

پیام آذری-عمارت ساعت، اولین و تنها موزه شهر و شهرداری ایران در تبریز، شهر اولین ها است که با فرا رسیدن فصل تابستان و مساعد بودن شرایط جوی مسافرت، شهرداری تبریز آغوش این عمارت را به روی گردشگران داخلی و خارجی گشوده است.

کندوان در انتظار ثبت جهانی

پیام آذری-روستای صخره ای کندوان به عنوان روستایی زیبا، تاریخی و گردشگری به خاطر تداوم زندگی در کران های کله قندی زیبا، همچنین آب معدنی گوارا و درمانی اش از شهرت جهانی برخوردار شده و هفت سال است در نوبت ثبت جهانی قرار دارد.

ژئوپارک ارس در راه جهانی شدن

پیام آذری-پرونده ثبت جهانی ژئو پارک ارس در یونسکو در دست بررسی است و در صورت تایید کارشناسان شورای عالی ژئوپارک‌های جهان، عنوان دومین ژئوپارک ثبت شده کشورمان را پس از ژئوپارک قشم به خود اختصاص می‌دهد.

سکانس شکوفایی سینما در دولت سیزدهم

پیام آذری- تشکیل شورای عالی سینما در دولت سیزدهم بعد از حدود ۱۰ سال وقفه، بیانگر نگاه ویژه دولتمردان به توسعه و رونق هنر هفتم است و مدیران و مالکان سینماها می‌توانند با استفاده از فرصت حمایت و پشتیبانی دولت، با احداث سالن‌های پیشرفته اکران فیلم و ایجاد فضاهای، رونق هر چه بیشتر این حرفه را شاهد باشند.

گروه‌های جهادی همچنان درکنار ملت/ گرهی که به دست مردم باز می شود

پیام آذری - تبریز- گروه‌های جهادی با هدف و رویکرد خدمت به مردم و برنامه‌های تربیتی وفرهنگی به میدان آمده‌اند و در طول تابستان نیز با برگزاری کاروان‌های زیارتی و برنامه‌های متنوع در کنار نیازمندان هستند.

کام تلخ گردشگران از بی مهری مسئولین در مسیر بزرگترین سد خاکی خوی!

پیام آذری- سد خاکی کلوانس بعنوان تنهاترین و بزرگترین سد خاکی شهرستان خوی در بخش سرسبز و خوش آب و هوا و ییلاقات بکر و طبیعی صفاییه در ۳۵ کیلومتری خوی واقع شده است. این سد در حال حاضر بخاطر چشم انداز جذاب و طبیعت زیبایش به محل مراجعه گردشگران از سراسر کشور تبدیل شده است

خلبان جنگ نفت‌کش‌ها و حمله به اچ۳ چه کسی بود؟

پیام آذری - همشهری آنلاین- مریم باقرپور: سرتیپ ۲ خلبان «حسین خلیلی» خاطرات جنگ تحمیلی و رشادت‌های خلبانان و دیگر کارکنان نیروی هوایی را بارها برای دیگران تعریف کرده، اما ...

«بازار گرمی» در «گرمی بازار» / نقل و انتقالات وطنی با صفر‌های نجومی

پیام آذری - نقل وا نتقالات در سراسر دنیا فصل تابستان و زمستان آغاز می‌شود و هر سال افزایش نامحسوسی را در سراسر جهان شاهد هستیم. اگر شاخه اقتصادی نقل و انتقالات را بررسی ...

گذر از کم آبی با اعتبار پنج هزار میلیارد تومانی دولت برای آذربایجان‌شرقی

پیام آذری - تبریز- تهدید کم‌آبی از جمله معضلات آذربایجان‌شرقی در سال های اخیر، به ویژه در اوج مصرف آب در تابستان، بوده که امید می‌رود در سایه تخصیص اعتبار پنج هزار میلیارد تومانی به طرح‌های آبی در سفر اخیر هیات دولت به این خطه، گام‌های جدی برای رفع آن در ۲ سال آینده برداشته شود.

چشم امید حوزه تولید آذربایجان‌شرقی به یاری نظام بانکی

پیام آذری-ضرورت همراهی بیشتر نظام بانکی با بخش های تولید و صنعت به عنوان موتور محرکه اصلی تحقق برنامه های توسعه، از جمله مطالبات فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی در دهه‌های اخیر بوده که انجام آن می‌تواند به افزایش تولید ثرورت و اشتغالزایی منجر شود.

دشتی سرخ که تو را متحیر می‌کند/ تقابل خار و گُل در دامنه کوه‌های خلخال

پیام آذری - به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، جاده خلخال به اسالم بدون شک یکی از زیباترین جاده‌های ایران است که همچون نگینی در جنوب استان اردبیل می‌درخشد. زیبایی این جاده ...

صدای گوش خراش آژیر بحران پیری جمعیت

پیام آذری- از دیرباز جمعیت و رشد آن از مباحث مهم جمعیتی بوده و همواره پیامدهای آن از جهات مختلف بررسی شده است.

سرو سایه فکن

پیام آذری - زمستان ۱۳۹۳ شورای اجرایی سازمان اسناد و کتابخانه ملی به پیشنهاد دکتر سیدرضا صالحی امیری مصوب کرد که آیین نکوداشت حجت الاسلام و المسلمین سید محمود دعایی به پاس ...

چرا ترک سیگار سخت است؟

پیام آذری - با همه‌ی تحقیقاتی که در حوزه اعتیاد در دنیا انجام شده، هنوز دقیقا نمی‌دانیم که اعتیاد به مواد مخدر که دخانیات هم جزئی از آن است، چه ریشه‌هایی دارد و چه عوامل و ...

تاثیر نهضت امام خمینی (ره)، از خودباوری تا مقاومت اسلامی

پیام آذری-انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) اگرچه در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید ولی کارشناسان امر بر این باور هستند که این نهضت چند دهه پس از پیروزی همچنان موازنه سیاسی در منطقه خاورمیانه و جهان را تحت تاثیر قرار داده و به تقویت خودباوری و شکل‌گیری محور مقاومت منجر شده است.

چرا سفر رییس جمهور به آذربایجان‌شرقی مهم است؟

پیام آذری- رییس جمهور و اعضای کابینه دولت سیزدهم در شرایطی فردا پنجشنبه میهمان مردم آذربایجان‌شرقی هستند که این سفر از نظر تاثیرگذاری مثبت بر ابعاد حیات اجتماعی، عمرانی، سیاسی و فرهنگی این خطه حایز اهمیت است

سفر هیات دولت، آغازگر تحول در بخش سلامت آذربایجان‌شرقی

پیام آذری-بخش سلامت و قسمت‌های مختلف بهداشت و درمان آذربایجان‌شرقی با مشکلات و چالش‌های مختلفی دست به گریبان است که به عقیده کارشناسان، سفر هیات دولت و رییس جمهور می تواند نقطه شروع تحول در این بخش مهم و تاثیرگذار در توسعه استان باشد.

گره هنر و خلاقیت در تارو پود گلیم آذربایجان

پیام آذری- گلیم‌بافی دیر زمانی یکی از هنرهای دستی اقشار مختلف مردم در کشور و آذربایجان غربی بوده، به طوری که فرش و گلیم این استان به خاطر طرح و رنگ ثابت آن همواره در کانون توجه کسبه، تاجران بزرگ و صادرکننده‌ها بوده است.

عادلانه سازی یارانه‌ها در مسیر درست

پیام آذری-یکی از مطالبات مردمی از دولت سیزدهم، مبارزه با فساد و خشکاندن ریشه های فساد اقتصادی در جهت بهبود و ارتقاء معیشت مردم بوده و مردمی‌سازی یارانه‌ها، گام عملی در این راستاست.

خسارات سیل به استان اردبیل و مهم‌ترین اخبار هفته گذشته

پیام آذری - اردبیل - خسارات سیلاب به روستاها ، اولویت تکمیل ۶ پروژه عمرانی، تمهید سرمایه‌گذاری در ۶۹ نقطه آبی ، تشکیل ۶۴۳ پرونده برای متخلفان صنفی و رونمایی از ۱۷۰ نسخه خطی از جمله عناوین مهم‌ترین رویدادهای خبری استان اردبیل در هفته گذشته است.

اینجا را حتما و حکما باید دید

پیام آذری- بی‌گمان آوازه تبریز و زیبایی‌هایش مرزها را چنان طی کرده که حتی از دورترین نقاط فرنگستان برای تماشای این شهر و تاریخ چندین هزار ساله‌اش می‌آیند و انگشت حیرت به دهان گزیده از بازار هزار ساله و مسجد کبود و ارک، در ائل گلی نفسی تازه می‌کنند و با مهربانی و مهمان نوازی تبریزی‌ها، رو در رو می‌شوند.

کام شیرین زنبورداران آذربایجان شرقی تلخ شد/ راز تلف شدن زنبورهای عسل

پیام آذری-فصل بهار، زمان اوج گیری زنبورداری است. دوره‌ای که پرورش زنبور عسل، معنای اصلی خود را بازمی‌یابد و زنبوردار باید دقت بیشتری برای کلنی‌ها و زنبورستان خود به خرج دهد اما این روزها کام شیرین زنبورداران آذربایجان شرقی در حالی تلخ می‌شود که شواهد نشان از تلف شدن زنبورها در اثر استفاده از سم را دارد.

بحران کاهش جمعیت، بزرگترین تهدید آینده و توسعه کشور

پیام آذری-نیروی جوان از مهمترین سرمایه‌های هر کشوری است اما امروزه به دلیل کاهش تمایل زوج‌های جوان به فرزندآوری، مسائل و مشکلات اقتصادی، هزینه‌های بالای تولد تا تحصیل و دردسرهای تربیت فرزند شاهد کاهش رشد جمعیتی و حرکت به سوی سالمندی هستیم که خطر زنگ خطر بزرگی برای مسئولین است.

گره سرمایه‌گذاری در استان اردبیل باز می‌شود

پیام آذری- کند بودن فرایند صدور مجوزها و استعلامات موضوعی است که برطرف شدن آن مورد اجماع فعالان اقتصادی و مدیریت ارشد استان اردبیل است. این موضوع در دستور کار دستگاه‌های مسئول قرار گرفته و انتظار می‌رود با کاهش پیچ و خم های بروکراسی در این بخش، سرمایه گذاری در استان تسهیل شود.

نبض کُند صنعت ۲۰۰ ساله چاپ در آذربایجان غربی

پیام آذری- نفس‌های صنعت چاپ آذربایجان غربی به شماره افتاده و خبر از آینده‌ای ناگوار می‌دهد که تبعات ناشی از مرگ این صنعت ۲۰۰ ساله، آسیب‌های زیادی نصیب بخش فرهنگ این استان خواهد کرد.

مشکلات زیست محیطی شهرک صنعتی مهاباد و وعده های تکراری

پیام آذری -خروج پساب شهرک صنعتی مهاباد و مشکلات زیست محیطی آن چند سالی است که باعث آلودگی زهکش‌ها و اراضی کشاورزی منطقه شده و وعده های داده شده برای حل این مشکل نیز تاکنون نتوانسته این معضل زیست محیطی را که هر روز حادتر از قبل می‌شود، رفع کند.

صرفه‌جویی ارزی با تولید ست‌های معاینه ایرانی/ حمایت از دانش‌بنیان‌ها غیرمالی باشد

پیام آذری-مسئول فنی یک واحد فناور که موفق به بومی‌سازی ست‌های معاینه شده‌، ضمن تاکید بر حمایت‌ بیشتر از تولید گفت: حمایت‌های غیرمالی از حمایت مالی بهتر است؛ زیرا پول نقد موجب فساد می‌شود. برخی جوانان هم که وام گرفته‌اند، نتوانستند طرح خود را به نتیجه برسانند و فقط زیر بار قرض رفتند.

احیای تالاب نئور؛ نیازمند اعتبار و حفاظت همه‌جانبه

پیام آذری- تالاب نئور که زمانی یکی از تفرجگاه‌های بکر و پرجاذبه استان اردبیل به شمار می‌رفت، در بیش از یک دهه گذشته به تدریج جایگاه خود را از دست داده است و کارشناسان امر احیای آن را در گرو تامین و تزریق اعتبار کافی و نقش آفرینی همه جانبه می‌دانند.

کجوار تبریز در حریم مشکلات زیست محیطی

پیام آذری- منطقه مسکونی صنعتی کجوار تبریز قطب تولید لوازم خانگی آذربایجان شرقی محسوب می‌شود که مشکلات زیست محیطی و واقع شدن در حریم شهری، ادامه فعالیت واحدهای این منطقه را با چالش مواجه کرده است.

کلاسهای آهنی آذربایجان غربی و وعده هایی که بی حاصلند

پیام آذری-یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانش آموزان همین طور والدین و اولیای مدارس در مناطق محروم آذربایجان غربی مدارس کانکسی است. بارها شعارهایی از بهبود اوضاع آن و رفع مشکلات این چنینی به گوش رسیده، اما اغلب این وعده ها مثل بسیاری از مشکلات بی‌شمار استان بی‌حاصل باقی مانده است.

آیا طلسم تولید خودرو در تبریز شکسته می شود؟

پیام آذری-ظرفیت های بالای صنایع مادر و قطعه سازی تبریز، زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری جهت تولید خودرو در آذربایجان شرقی در سال های گذشته بوده که طلسم تحقق آن تا به امروز شکسته نشده است.

ایجاد پایگاه ملی نیاز اساسی مراغه در حوزه میراث فرهنگی

پیام آذری- آثار تاریخی متعدد مراغه، همان کهن‌شهری که در ردیف ۱۰ شهر دارای بافت تاریخی کشور قرار دارد، نیازمند کاوش و توجه ویژه مسئولان بوده و به عقیده بسیاری از کارشناسان، ایجاد پایگاه ملی نه تنها نیاز اساسی بلکه راهکار رفع بسیاری از مشکلات شهرستان در حوزه میراث فرهنگی است.

معلمانی خاص برای کودکانی خاص

پیام آذری-معلمی شغل انبیاست و معلم، امانتداری است که انسان، امانت اوست، در این میان خدمت به دانش‌آموزان استثنایی موهبتی است که خداوند باری تعالی برای بهترین بندگان خود ارزانی داشته و معلمان مدارس استثنایی این توفیق را دارند که چون شمع با سوختن خویش بهشتیان زمینی را پرورش دهند.

طبیعتی که قربانی زیاده خواهی سودجویان می شود

پیام آذری- ساخت و ساخت‌های غیرمجاز در برخی روستاهای استان همچنین اراضی و مناطق کشاورزی یکی از موضوع‌هایی است که از دیرباز مطرح بوده و اخیرا شدت نیز گرفته است، چنانچه برخورد قاطعی با ساخت‌و سازهای غیرمجاز به عمل آید، می‌توان برای تضمین اشتغال و معیشت مناطق روستایی گام های بلندی برداشت.

مردم درمانده از زباله/ راهکار پسماند کجاست؟

پیام آذری - استانها - چه دنیایی داریم! پر از زباله(پسماند یا آشغال و اصلا هر چه که اسمش را می گذارید) و از همه بیشتر اینکه این دنیا مملو از پلاستیک شده است؛ طبیعت را به ستوه آورده ایم. اقیانوس، دریا، رودخانه، دشت، بیابان و جنگل از گزند پسماندها درامان نمانده است.

ساير مطالب

آفرود سواران به بهانه طبیعت‌گردی پوشش گیاهی را از بین می‌برند

تقابل «تعرفه‌های قانونی» با «پول چاقو» و فشاری که به بیماران تحمیل شد

واپسین شب قدر فرصتی برای بهره مندی از رحمت الهی

نهالهایی که از سراسر کشور مشتری دارند

حال ناخوش آب در آذربایجان غربی

آبخیزداری و گام‌های طی شده برای توسعه پایدار استان اردبیل

«تراویح» آیین ماندگار مردم مهاباد در ماه رمضان

کیفیت نان در سفره اردبیلی‌ها؛ از تایید دست‌اندرکاران تا نارضایتی مردم

وعده سه ماهه برای تغییر چهره مقبره الشعراء

حقابه مغان از ارس؛ مطالبه‌ای که باید برآورده شود

چرا تغییر ریل کشاورزی در استان اردبیل ضروری است؟

کمبود سرویس مدارس در تبریز، چالشی جدید برای خانواده‌ها

کم‌آبی کشاورزی استان اردبیل را تهدید می‌کند

افت سفره‌های زیرزمینی در اردبیل؛ بحرانی که باید جدی گرفت

زیبایی به چه قیمت!

طرح مسیر سبز - ایران پاک؛ پویشی که نباید متوقف شود

فقر فضای سبز در تبریز/ خاطره‌ای فراموش شده به نام باغ شهر

جدال ماشین‌آلات فرسوده با کولاک/ راهداران فانوس شب‌های برفی اهر

حمایت از حقوق مصرف کننده از حرف تا عمل !

دستاورد انقلاب برای بهشت دیرینه‌شناسان جهان؛ همه‌چیز در مقابل هیچ

احداث پارک موزه تپه تاریخی اهرنجان، گامی بلند در توسعه گردشگری آذربایجان غربی

توجه دولت مردمی به ظرفیت معدنی آذربایجان‌غربی/احصای مشکلات اولین گام

گشایش در تکمیل بزرگراه منتهی به مرزهای قفقاز

برداشت ناتمام از شعار «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد»

لرزش ساختمان‌های تبریز در پی بی‌تدبیری مسئولان

برق‌رسانی به 100 درصد روستاهای آذربایجان‌غربی مقدمه‌ای بر محرومیت زدایی

کلیساهای جهانی ایران

صید غیرمجاز تهدیدی برای اشتغال صیادان رودخانه ارس

رژه شبانه و گله‌ای سگ‌های بی‌صاحب در تبریز/ ساماندهی مطالبه مردمی

گاز نعمتی بزرگ؛ آن را بهینه مصرف کنیم

2 بهمن سرآغاز جنگ مسلحانه علیه پهلوی/ رویدادی که باید ثبت ملی شود

در این شهر موز را با کارتن می فروشند

وزارت میراث‌فرهنگی خانه اصلی فرش است/ فرش‌بافی هنر است تا صنعت

بارش برف در آذربایجان‌غربی/غافلگیری یا برنامه‌ریزی؟ مساله این است

آرتمیا؛ گنجی نهفته در اعماق دریاچه ارومیه

تنش آبی در دومین استان پرآب کشور/ برخی روستاهای آذربایجان غربی در روز فقط 2 ساعت آب دارند

بهشت دیرینه‌شناسان جهان کجاست؟

محکومیت لفظی "جنگ سگ‌ها" در مهاباد/برخورد قانونی بدون نتیجه

افق روشنِ توسعه، پیش‌روی هشترود

شهدایی که ارومیه آخرین مقصدشان بود

آشکاری «فقر و نداری» با چند دقیقه خواب ناآرام

فرونشست؛ سرطانی بدخیم بر جان زمین

آغاز مرحله دوم برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه

خلیج گرگان به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار می‌شود | 25 سانتی‌متر دیگر از تراز آب خزر کاهش یافت

مجموعه‌ای سرهم‌بندی شده به نام قانون اساسی مظفری

ملاقات با ایران خانم ارومیه

بزرگ‌مردان کوچک

طلای سیاه خوی جهانی می شود؟

معضلی به‌نام سطل‌های زباله متعفن و سرریزشده در معابر شهری ارومیه

منطقه ویژه اقتصادی سلماس، روی ریل رونق و شکوفایی

ماجرای اقامتگاه ویژه مادران و کودکان معتاد/ جشن زایمان در مرکز ترک اعتیاد!

حضور انقلابی دولت مردمی برای رفع موانع تولید در آذربایجان غربی

منطقه آزاد تجاری اردبیل،یک بستر و چند رویا

کارآفرینی با طعم گس بی حمایتی

شادابی؛ رهاورد غازهای پیشانی سفید برای تالاب‌های آذربایجان‌غربی

بازی دوباره بخش خصوصی بر سر کشت و صنعت مغان / قوه قضائیه چه تصمیمی برای نگین کشاورزی کشور می‌گیرد؟

«حسن رشدیه» و دردسرهای برپایی مدرسه در ایران / وقتی در ایران به مدرسه‌ها حمله می‌شد!

اوجان نگینی بر تاریخ آذربایجان

خروج ١٧ هزار ایرانی در «جمعه سیاه» ترکیه

100 روزی که به کام دریاچه ارومیه بود

100 روزی که به کام دریاچه ارومیه بود

یک درد و هزاران درد؛ معلولان همچنان در پی رفع نیازهای اجتماعی

«فرونشست»نصف جهان راتهدید می‌کند/همبستگی ترک ها باآب‌های زیرزمینی

میدان سرخ-6|اهمیت راهبردی خط‌آهن اینچه‌برون برای صادرات به آسیای میانه/شیوه تصاحب بازار بکر شرق و مرکز‌ روسیه

میلگرد میانه یا زاگرس؛ کدام یک برای پروژه شما مناسب است؟

پول ترک اعتیاد را ندارم!

روند کاهشی کرونا در آذربایجان غربی؛ امیدواری در کنار ترس از موج ششم

دغدغه عادی‌انگاری تخلفات رانندگی در تبریز

«آتابای»؛ نیشتری بر زخم کهنه

رویای چندین ساله «رفع سدمعبر» در تبریز در شرف تحقق

روستایی که پس از 30 سال از زیر آب بیرون آمد

چه بر سر دریاچه ارومیه آمده است؟

پرورش میوه‌های گرمسیری در دل کوهستان/ کشاورزی که موز می‌کارد

چرا درصد کمی از معتادان پس از ترک مصرف مواد مخدر پاک می‌مانند؟

مرگ سردار ملی

ستارخان؛ مردی که نگذاشت امید و مقاومت بمیرد/ وقتی اشک «سردار ملی» ایرانی‌ها درآمد

گلوله نفرت بر زانوی سردار ملی

روزگار ناخوش اغولبیک تکاب به‌دلیل حفاری معدن سنگ / لزوم پیگیری اعتراضات اهالی روستا از طریق مراجع قضایی

فوم ساختمان؛ خطرناک برای محیط زیست

تحقق مطالباتی که پایان قصه را دلنشین می‌کند؛ بافندگان فرش چشم امید به وعده‌ها دارند

‌زاینده‌رود من کو؟

گشت و گذاری در بازار کاموا؛ ترک صاحب 90 درصد بازار نخ ایران شدند!

بازار فرش دستباف مهاباد در عمق رکود/ اینجا کسی به فکر صادرات نیست

تالاب قوپی بابا علی چشم انتظار دریافت حقابه