پیام آذری

آخرين مطالب

مقالات

تراژدی زلزله خوی

پیام آذری- مردم شهرستان خوی امسال زمین لرزه و پس لرزه های متعددی را تجربه کردند اما وقوع زمین لرزه هایی با این تکثر علاوه بر تحمیل استرس و نگرانی بر مردم خسارات زیادی را بر دوش آنها گذاشته است.

جنبش گسل «گیلاتو-سیه چشمه-خوی»، مسبب احتمالی زمین‌لرزه‌های خوی/ثبت ۳۵ پس‌لرزه در منطقه

پیام آذری-از آغاز فوج لرزه‌های خوی استان آذربایجان غربی تاکنون تعداد ۳۵ پس‌لرزه در محدوده رومرکز زلزله رخ داده است که بزرگی بزرگترین آن ۴.۲ بوده و محققان حوزه لرزه شناسی احتمال می‌دهند جنبایی بخش‌هایی از گسل «گیلاتو-سیه چشمه-خوی» موجب این زمینلرزه‌ها شده است.

ترحم کافیست، ما را حس کنید

پیام آذری-پشت درهای زنگار بسته خانه‌های شهر ارومیه و کوچه‌هایی تنگ و تاریک که شاید قدم زدن هم در آن برای لحظه‌ای رعب آور باشد هستند خانواده‌هایی با کودکانی خسته از ترحم دیروز، نیازمند دستانی گرم تا زمستان‌شان بهار شود.

نجوای ۳۴۰۰ عرش‌نشین در موزه شهدای اردبیل

پیام آذری-بوی سنگر، صدای رگبار، همهمه خاکریز، انفجار مین، فریاد آمبولانس و آرامش لاله‌های داغدار بر دوش شهرها، همچون پرده سینما از مقابل چشمانتان در موزه شهدای استان اردبیل می‌گذرد، آری اینجا یادگارهای سه هزار و ۴۰۰ شهید عالیجاه، راز اخلاص و رمز عملیات را به گوش من و شما نجوا می‌کنند

شبکه آبیاری و زهکشی سبلان؛ توسعه زنجیره آبیاری مدرن در مشگین‌شهر

پیام آذری- شبکه آبیاری و زهکشی سبلان در ۲ ناحیه عمرانی (شمالی و جنوبی) با هدف زیر پوشش قرار دادن اراضی کشاورزی منطقه رضی و مشگین شهر در دست اجرا است که تکمیل آن توسعه زنجیره آبیاری مدرن در مشگین شهر را بدنبال خواهد داشت.

سدسازی ترکیه رودخانه ارس را خشک می‌کند

پیام آذری-متخصص اگروتکنولوژی و زراعت گفت: در صورتی که ۲ سد دیگر ترکیه با نام‌های "توزلوجا" و "سویله مز" آبگیری شود، هیچ آوردی از شاخه بین گول داغ رودخانه ارس به ایران نخواهد آمد .

دردسرهای یک تیک آبی

پیام آذری - ایسنا / در دنیای رسانه های اجتماعی برجسته شدن می تواند چالش برانگیز باشد و یکی از راه هایی که بازاریابان، برندها و افراد ...

میز سلامت به مقصد روستای خاتون‌باغ مهاباد

پیام آذری- مدتی است بسیج جامعه پزشکی با اعزام گروه‌های پزشکی به مناطق کم برخوردار در قالب طرح شهید «رهنمون» و با عنوان «میز سلامت» به مردم در این مناطق خدمات درمانی و بهداشتی ارایه می دهد که این بار روستای «خاتون‌باغ» مهاباد مقصد این تیم پزشکی بود.

کاش نامش را معجزه می‌گذاشتم

پیام آذری- لحظه پس از تولد نوزاد حس و حال غریبی است؛ مادری که گاه از شدت خوشحالی گریه می‌کند و فرشتگانی که در دریای اشک شوق این مادر و نوزاد غوطه‌ور می‌شوند.

گرمخانه‌ها و مسئولیت شهر در قبال آسیب دیدگان

پیام آذری-اجتماع به عنوان ترکیبی از سلایق و افراد مختلف همواره در معرض تحولات و اتفاقات مختلفی قرار دارد که می‌تواند منجر به تحولاتی عمیق و بنیادی در زندگی شهروندان شود.

حمام سنگی شهرستان کوثر؛ شاهکار معماری دست‌کند در دل غار

پیام آذری- حمام سنگی و تاریخی شهر گیوی مرکز شهرستان کوثر از توابع استان اردبیل، شاهکاری از معماری دست‌کند در دل غار است و به عنوان یکی از بناها و قطب‌های گردشگری، همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آب و هوای آذربایجان شرقی در سیطره خشکسالی و آلودگی

پیام آذری-بر اساس اعلام مسئولان استانی و شهری، آذربایجان شرقی امسال با مشکل خشکسالی رو به رو است و شهر تبریز به عنوان قطب صنعتی شمالغرب کشور نیز علاوه بر خشکسالی، در سیطره آلایندگی هوا قرار دارد.

آلاله‌های عهد صفوی در شهیدگاه اردبیل

پیام آذری- شهیدگاه اسم آرامگاه شهدای نبردهای شیروان و چالدران در محوطه پایگاه تاریخی و جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی است که پیکرهای شهیدان را به دستور شاه اسماعیل صفوی از فرسنگ‌ها دور و از میدان‌های جنگ به این محل انتقال داده‌اند و هر سنگ مزاری، نشان غیرت و همت قزلباشان و صفویان در دفاع از ایران است

رشد باسوادی؛ ارمغان انقلاب اسلامی برای مناطق مرزی و محروم آذربایجان غربی

پیام آذری-رشد ۵۴ درصدی نرخ باسوادی در آذربایجان غربی پس از انقلاب ارمغانی ارزنده بود که به ساکنان مناطق محروم اعطا شد چرا که این نقاط همواره به دلایلی از قافله توسعه فرهنگی و به تبع آن توسعه اقتصادی عقب مانده‌اند و اینک با واقعیت گرفتن رویای باسوادی در این مناطق پایه‌های توسعه مستکحم شده است

حمیلا بخشی: شبه‌سلبریتی‌سازی آثاری مانند ترویج کودک‌آزاری دارد

پیام آذری- دکتر «حمیلا بخشی» روان‌شناس به خلاءهای موجود در فرایند و فرهنگ سلبریتی و نیز پیامدهای ذهنی و روانی آن اشاره کرده و تولید «شبه‌سلبریتی» از کودکان با اهدافی مانند درآمدزایی را یکی از آسیب‌های شایع ضعف فرهنگ‌سازی رسانه‌های رسمی در این حوزه می‌داند.

سنگ مخاطب و بازاریابی پیش پای نویسندگان و ناشران آذربایجان غربی

پیام آذری- ضعف بازاریابی، مخاطب شناسی به همراه توزیع نامناسب، گران بودن کاغذ و پروسه بسیار طولانی گرفتن مجوز کتاب، نفس صنعت چاپ و نشر کتاب در آذربایجان غربی را به شماره انداخته است.

پاییز امسال و سخاوت کم آسمان

پیام آذری- در حالیکه پاییز یک سوم فصل بارش‌های آذربایجان غربی را به خود اختصاص می‌دهد اما امسال سخاوت آسمان در این منطقه که شاید بخاطر دریاچه ارومیه بیشتر از سایر مناطق نیازمند بارش‌های پاییزی است، کمتر از سال‌های گذشته بود.

دلایل آلودگی هوا در ارومیه و بازتاب آن در فضای مجازی

پیام آذری- آلودگی هوا پدیده‌ای است که مردم باغ شهر ارومیه چند سالیست که آن را به وضوح حس کرده و درگیر آن شده‌اند؛ معضلی که در کنار اطلاع رسانی ضعیف دستگاه‌های ذیربط، مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده است

احیای دریاچه ارومیه بدور از هیاهو!

پیام آذری-احیای دریاچه ارومیه به عنوان یکی از مهمترین مطالبات مردم در حوزه زیست محیطی کشور در حالی سال‌ها با وعده و وعید روی زمین ماند که دولت سیزدهم از همان روز اول کاری، بدون شُومن بازی در تلاش برای احیای آن است.

بلندترین شب سال با کوتاه قدترین مرد جهان

پیام آذری-خانواده افشین (محمد) قادرزاده که به تازگی به عنوان کوتاه‌قدترین مرد جهان نامش در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد، در یلدا بلندترین شب سال؛ میزبان خبرنگار بود.

همراهی کشاورزان، شرط موفقیت اصلاح الگوی کشت

پیام آذری- اصلاح الگوی کشت یکی از برنامه های راهبردی دولت مردمی در بخش کشاورزی است که در کنار الزامات و مشوق‌ها و تامین به موقع منابع اعتباری، همکاری و همراهی کشاورزان را می‌طلبد.

تصادفات جاده‌ای؛ نقش عامل انسانی را نادیده نگیریم

پیام آذری- تصادفات منجر به فوت در راه‌های ارتباطی استان اردبیل از ابتدای سال جاری هفت درصد افزایش یافته است. هرچند نباید نقش جاده و وسیله نقلیه را در بروز تصادفات نباید نادیده گرفت با این حال عامل انسانی درجلوگیری از تصادفات و پیامدهای تلخ آن نقش غیرقابل انکاری دارد.

ارزیابی بهینه‌سازی سامانه جمع‌آوری آب باران برای مقابله با کم‌آبی

پیام آذری- آب، در حال تبدیل شدن به یکی از کمیاب‌ترین منابع ارزشمند زندگی است؛ موضوعی که باید در حوزه‌های مختلف برای آن چاره‌اندیشی کرد. محققان کشور در همین راستا، تحقیقی را انجام داده‌اند که در آن به استحصال آب باران و نحوه بهینه‌سازی آن پرداخته شده است.

آمادگی شهر برای پوشیدن رخت سپید/ تبریز دلتنگ نخستین دانه‌های برف!

پیام آذری-با شروع سوز و سرمای تبریز در روزهای تلاقی پاییز و زمستان که شهر مهیای نخستین برف امسال می‌شود، شهرداری تبریز هم در تکاپوی آمادگی استقبال از زمستان برآمده و با برنامه ریزی و آماده سازی تجهیزات و اکیپ‌های خود در انتظار این نعمت الهی است.

دست‌هایی که لبخند هدیه می‌دهند

پیام آذری-آستین‌های که برای یاری معلولان و سالمندان بالا زده می‌شوند تا میوه‌های شادی و امید را به قلب‌های شکسته انسان‌های ناتوان و ناامید هدیه دهند و لبخند شادی بر لب آنان بنشانند در این مرز و بوم کم نیستند و هر فردی در هر جایگاهی برای پیشی گرفتن در این رقابت سخاوتمندانه در تلاش است

اسب هایی که نای تاختن ندارند

پیام خراسان- خورجین خود را آماده کرد و بر روی ترک موتور قرار داد تا به محل گله اسب ها برود، یک دبه آب در یک سمت خورجین و یک دبه آب به همراه مقداری نان و غذا در سمت دیگر خورجین قرار می دهد و به سمت کوه های اطراف پیش قلعه محلی که اسب ها در آنجا حضور دارند می رود.

نیست اما هست

پیام خراسان - «نیست اما هست» جمله‌ای که با گذشت حدود سه ماه از فوت مردی در بیرجند که بر اثر مرگ مغزی اعضای بدنش به هفت بیمار اهدا شد از زبان خواهرش روایت می‌شود.

تک سرنشینهای بی هدف گره ترافیک ارومیه را کور کردند

پیام آذری-گسترش شهرنشینی و افزایش تقاضا برای خرید خودرو به منظور تسهیل تردد، شهرها را با معضل شلوغی و افزایش ترافیک به خصوص در قسمت‌های مرکزی شهرها روبرو کرده است.

خوی؛ نمونه‌ای بی‌نظیر از سرعت ساخت و ساز در مناطق زلزله‌زده

پیام آذری- وضعیت ساخت و ساز در مناطق زلزله زده خوی با گذشت حدود ۹ هفته از زمین لرزه ۵.۴ ریشتری در این شهرستان، بسیار قابل توجه است و می‌توان احداث واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از این زلزله را نمونه‌ای تقریبا بی‌نظیر از کار جهادی در حوادث غیرمترقبه سال‌های اخیر کشور دانست

اسفندیار قره باغی درگذشت

پیام آذری-- اسفندیار قره باغی ملقب به «صدای انقلاب»، روز گذشته در سن ۷۹ سالگی به دلیل بیماری درگذشت.

نکاتی درباره ذبح و صید شرعی

پیام آذری-مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در خصوص مسئله نظارت بر صید شرعی آبزیان اظهار کرد: از نظر شرعی و فقه شیعه، آن دسته از ماهیانی که پولک دارند و با روش شرعی ( بیرون از آب جان دادن) صید می‌شوند حلال است

ساير مطالب

افت و خیز سیب صنعتی در آذربایجان غربی/ چرخه تولید کامل نیست

صفهایی که خواب را بر مردم حرام کرده است

با خشکی لب در پاییز چه کنم؟ / 12 راهکار فوری و خانگی برای درمان خشکی لب

درِ خانه محبت به روی همه باز است | پذیرش و درمان رایگان معتادان

پیش از چهل سالگی این عادت ها را کنار بگذارید

مرزهای آذربایجان‌غربی در مسیر رونق تجاری

مسئولین کمتر حرف بزنند و بیشتر گوش کنند/آیا بزرگترین دریاچه شور ایران کامل خشک شد؟ /سناریوی مشکوک جرم انگاری علیه ایران

علی دایی تبدیل به علی کریمی می‌شود؟

انارهایی که در دست باغداران جلفا رنگ می‌بازد

روزگار دریاچه ارومیه در گذر زمان/"ارومیه" به دلیل تغییر اقلیم خشک نشده

کریدور بزرگراهی غرب 8000میلیارد تومان اعتبار می خواهد

هزینه سرسام آور داروها و رنجی که بیمار می کشد

"خوی" را دریابید / مردم هنوز در فشار و استرس زلزله هستند

دانش‌آموزان سرماخورده به مدرسه نروند/ تزریق واکسن آنفلوآنزا ضروری است

روایتی از تجمعات اعتراضی در دانشگاه تبریز / دانشجویان معترض توسط چه کسانی هدایت می‌شدند؟

باورهای غلط مانع جدی برای اجرای طرح جوانی جمعیت

کلاف درهم پیچیده پتروشیمی اردبیل

کاروانسراها؛ یادگارهای سنگی صفویان در استان اردبیل

توفان نمک چیست و چه تبعاتی دارد؟

تب تند ویلا سازی و نابودی تن نحیف روستاها

«سکوت» آوای پرمفهوم دنیای ناشنوایان

غم نان در مهاباد

شوربختی بزرگ‌ترین دریاچه آب‌ شور خاورمیانه

بزرگراه ارومیه -تبریز در مسیر بلاتکلیفی/کوتاهی وزارت راه10ساله شد

مهر، فصل شور و شوق دانش‌اندوزی

میزان بیکاری در اردبیل با یک روند نزولی به کمتر از 8.2 رسیده است

جدیدترین تصاویر دریاچه ارومیه، وخامت اوضاع را نشان می‌دهد

دریاچه ارومیه و بحران مدیریت افکار عمومی

6 رویکرد رسانه ای در مواجهه با فوت مهسا امینی/ چه زمانی مسوولان دچار ترک فعل رسانه ای می شوند؟

در خانه‌ شهریار در تبریز به روی همه باز بود | استاد محمد حسین بهجت تخلصش را چرا و چگونه انتخاب کرد؟

رویداد اردبیل 2023 و فرصت معرفی فرهنگ ایرانی - اسلامی به گردشگران خارجی

ناگفته‌هایی رازگونه از شهریار/ صله‌ای که ندیده به جبهه‌ها بخشید

زوایای پنهان اما شیرین از پیاده‌روی اربعین ایرانیان

طرح دارویار موجب کاهش قاچاق و مصرف بی رویه دارو می‌شود

سهم آذربایجان‌شرقی از پیاده‌روی اربعین

امنیت، «حرف اول» تمرچین در میزبانی از زوارالحسین (ع)

مولف مراغه‌ای: پیاده‌روی اربعین تجلی عشق و ایمان است

هم‌افزایهم‌افزایی تنها راه نجات دریاچه ارومیه ی تنها راه نجات دریاچه ارومیه

سرانه ای که در آذربایجان غربی همچنان نامطلوب است

رویداد "اردبیل 2023" و فرصت‌های توسعه اقتصادی و گردشگری استان

آتش‌سوزی در جنگل‌های ارسباران؛ از خاموشی تا استقرار بالگرد

تمرچین معبری در مسیر کربلای حسین

بانگی از بام بی‌برف سبلان

«سرای حاج یوسف» جزو محدوده ثبتی نیست

مسئله بغرنج کاغذ!

450 طرح مخابراتی در آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید

پای کشاورزی روی گلوی خشکیده دریاچه ارومیه

مردمی شدن بیمه سلامت در دولت مردمی

احیای واحدهای راکد و جذب سرمایه در بخش صنعت در صدر اقدامات آذربایجان شرقی

کتاب «تاریخچه مطبوعات آذربایجان در مشروطه اول» رونمایی شد

مساجد تاریخی تبریز؛ از «میل‌لی مچید» تا «63 ستون»

چنته خالی معلولان

مراغه، کانون رصد بارش شهابی برای طبیعت‌گردان

این 10 عادت را ترک کنید تا خوابی خوش داشته باشد!

«وایکینگ‌ها»؛ تاریخ با طعم خون و خشونت

لحظه وداع با دریاچه‌ ارومیه نزدیک است

کمبود کلاس درس، پای ثابت مشکلات آموزشی آذربایجان غربی

موضع آیت الله خامنه ای درباره فتوای کشتن سلمان رشدی

95 درصد از دریاچه ارومیه خشک شد/ پروژه احیا شکست خورد؟

ترک دنیا در قیام حسینی

شاه حسین گویان تبریز؛ از گذشته تاکنون

مشروطه، در تار و پود تبریز تنیده شده

تلالو محبت به سیدالشهدا در عزاداری‌های آذربایجان‌شرقی

زیان نوردکارن ترک با صعود نرخ برق

شنا در منابع آبی، تفریحی با چاشنی مرگ

آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی

کشاورزی حوضه دریاچه ارومیه؛ کمک کار یا پاشنه آشیل احیا

ترک انفاق چیست؟

اساتید دانشگاهی در رابطه با احیای دریاچه ارومیه چه می‌گویند؟

روایتی از اقتدار مرزبانان آذربایجان‌غربی برای حفظ خاک میهن/ از ردزنی تا قطع ارتباط 50 روزه با خانواده

از سیل حضور میدانی تا سخنان اخیر رهبری

این ترک‌فعل‌های ویرانگر!

ترسیم پیوند قلبی مردم دیار دارالارشاد با امام خامنه‌ای/ سفری به یادماندنی که غبار محرومیت را از چهره اردبیل زدود

ناوگان حمل و نقل عمومی تبریز در مسیر توسعه

حکمت صفویه گمشده جهان امروز است

برگزاری آیین هزار ساله گرامیداشت قدیسان کلیساها در ارومیه

روایت شهید صیاد شیرازی از منافقین در مرصاد

پیشینه شعر طنز در اردبیل از زبان طنزپردازان / تجلیل از شاعران برگزیده

کلیسای جامع تثلیث تفلیس؛ سومین کلیسای بلند ارتدوکس جهان

آیا پنجره‌ها گشوده شده است؟ /ائتلاف تروریست‌ها در مرز شرقی/ضرورت بازگشت به روند احیای دریاچه ارومیه

چه سرنوشتی برای سیب‌های آذربایجان غربی رقم خواهد خورد!

نگین فیروزه‌ای ارومیه در یک قدمی خشکسالی/ ضرورت برنامه‌ریزی برای احیای دریاچه

استان اردبیل بر مدار توسعه صنعت/ پیش‌بینی استخراج 70 میلیون تن مس در "صاحب‌دیوان" مشگین‌شهر

دهه «ولایت و امامت» و آنچه به ما یادآوری می‌کند

ظرفیت‌های ایجاد شهرک تخصصی پوشاک در آذربایجان‌شرقی

واپسین نفس‌های حمام قاجاریه در اردبیل

ارومیه، دریاچه ای در خاطره ها

اگر این علائم را دارید از رژ لب استفاده نکنید

سلامت عمومی را به قربانگاه بی‌توجهی نبریم

اگر این علائم را دارید از بالم‌ لب یا رژ لب استفاده نکنید

روز شیخ صفی‌الدین اردبیلی و حقیقت پنهان در پس آن

امکان کاهش 50 درصدی واردات گندم به نفع تولید داخل

شمشیر تیز ویلاسازی بی رویه بر پیکر نحیف باغ‌های ارومیه

سیر ، محصولی راهبردی اما مغفول در آذربایجان‌غربی

سیاستمداران درباره مسائل مهم، چگونه تصمیم می‌گیرند؟

پیچیدن عطر گل محمدی اسکو، فراتر از مرزها

آیا اعتبارات سفر استانی موزه فرش تبریز را از رکود خارج می‌کند؟

سکوت مدعیان حقوق بشر در مقابل بمباران شیمیایی سردشت 35 ساله شد

استقلال مس آذربایجان تبلور نگاه ملی برای توسعه منطقه ای

صرفه‌جویی، رمز عبور از قطعی آب در آذربایجان‌شرقی