پیام آذری

آخرين مطالب

مهر گزارش می‌دهد؛

گروه‌های جهادی همچنان درکنار ملت/ گرهی که به دست مردم باز می شود مقالات

گروه‌های جهادی همچنان درکنار ملت/ گرهی که به دست مردم باز می شود
  بزرگنمايي:

پیام آذری - تبریز- گروه‌های جهادی با هدف و رویکرد خدمت به مردم و برنامه‌های تربیتی وفرهنگی به میدان آمده‌اند و در طول تابستان نیز با برگزاری کاروان‌های زیارتی و برنامه‌های متنوع در کنار نیازمندان هستند.

خبرگزاری مهر ، گروه استان‌ها : مساجد و پایگاه‌ها به یاد همان روزهایی که اقشار مختلف مردمی در روزهای آغاز جنگ تحمیلی، گرد هم جمع می‌شدند تا کمک‌های خود را به رزمندگان غیور در جبهه‌های حق علیه باطل تقدیم کنند حالا نیز صحنه‌هایی از همان همدلی و ایثار را به تصویر کشیده‌اند.
همزمان با شیوع ویروس منحوس کرونا و مشکلات معیشتی، گروه‌های جهادی اقدامات چشم‌گیری را در حمایت از نیازمندان آغاز کردند که تاکنون ادامه دارد. اکثر گروه‌های جهادی فعالیت خود را تنها به تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی محدود نکرده‌اند بلکه اقدامات دیگری از جمله برگزاری کاروان‌های زیارتی، تأمین هزینه‌های درمانی و اجاره بها را انجام می‌دهند.
از پخت غذای گرم تا جهیزیه نوعروسان
مسئول گروه جهادی شهید آیت الله مدنی در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: گروه جهادی شهید آیت الله مدنی بیش از ده سال فعالیت خود را آغاز کرده است و در کنار خدمات رسانی‌های اجتماعی اعم از تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، پخت غذای گرم، تهیه نوشت افزار، لوازم خانگی و جهیزیه نوعروسان، اقدامات و برنامه‌های دیگری را نیز دنبال می‌کند.
حجت الاسلام والمسلمین حجت رستم پور ادامه داد: رویکرد گروه جهادی شهید آیت الله مدنی، برنامه‌های فرهنگی، تربیتی و آموزشی است که تقریباً در طول هفته 31 جلسه کلاس توسط اعضای گروه جهادی برگزار می‌شود.

پیام آذری


وی افزود: همه ساله برنامه‌های متنوعی به طور مستمر در فصل تابستان، اعم از کلاس‌های معرفتی، مهارتی، برنامه‌های ورزشی و اردوهای زیارتی نیز برگزار می‌شود.
اقدامات چشم‌گیر گروه جهادی شهید آیت الله مدنی در شیوع ویروس کرونا
حجت الاسلام و المسلمین رستم پور بیان کرد: اقدامات دیگری از جمله تأمین هزینه‌های درمانی نیازمندان، تأمین لوازم خانگی و هم‌چنین در شیوع ویروس کرونا نیز، اقدامات مهمی در زمینه ضدعفونی و گندزدایی معابر عمومی، مباحث فرهنگی، توزیع بسته‌های معیشتی و تولید ماسک و دستکش انجام گرفته است.

پیام آذری


وی ادامه داد: گروه جهادی شهید آیت الله مدنی اقدامات چشم‌گیری را در روزهای شیوع ویروس کرونا و مبارزه با این ویروس منحوس انجام داده و علاوه بر این، دیگر گروه‌های جهادی را نیز با خود همراه کرده بود.
مسئول گروه جهادی شهید آیت الله مدنی افزود: طی چندین سال گذشته نوع نگرش در گروه‌های جهادی تغییر یافته است و از این رو از جمله اهداف دنبال شده در این گروه جهادی، مبارزه با معضلات و نابهنجاری‌های اجتماعی و هم‌چنین، تربیت و پرورش نسل با گروه‌های جهادی، انقلابی و دینی است تا با آشنایی با مدیریت، مهارت‌های لازم را کسب کنند.
حجت الاسلام و المسلمین رستم پور با تأکید به رویکرد مباحث تربیتی بیان کرد: در این گروه جهادی به برخی از خانواده‌های تحت پوشش، خدمات آموزشی و فرهنگی ارائه می‌شود و از این رو حدود 350 خانوار تحت پوشش گروه جهادی شهید آیت الله مدنی است.
وی ادامه داد: 200 خانواده دیگر نیز تحت پوشش گروه جهادی شهید آیت الله مدنی است که تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی به آنها انجام می‌گیرد.
مسئول گروه جهادی شهدای مسجد حاج حسن کوچه باغ در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: این گروه جهادی با وجود انجام اقدامات چندین ساله، فعالیت رسمی خود را مبتنی بر کارگروه جهادی همزمان با شیوع ویروس کرونا آغاز کرده است که در این زمینه با انجام ضدعفونی و گندزدایی معابر عمومی به مبارزه با ویروس منحوس کرونا همت گماشته‌اند.
توزیع بیش از دو هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان
حجت الاسلام و المسلمین بهنام اصولی ادامه داد: متأسفانه با شیوع ویروس کرونا بسیاری از سرپرستان خانواده، شغل خود را از دست داده بودند که در این راستا توزیع بسته‌های معیشتی آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

پیام آذری


وی افزود: 70 خانواده تحت پوشش گروه جهادی شهدای مسجد حاج حسن کوچه باغ قرار گرفته است که اقداماتی نظیر مبالغ نقدی، تأمین اجاره بها و لوازم التحریر دانش آموزان نیازمند، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، کاروان‌های زیارتی، برگزاری اردوهای تفریحی و ورزشی انجام می‌گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین اصولی با توجه به توزیع بیش از دو هزار بسته معیشتی بیان کرد: قبل از شیوع ویروس کرونا توزیع گوشت و پخت غذای گرم به نیازمندان انجام می‌گرفت اما بعد از شیوع ویروس کرونا به تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی نیز اقدام کرده‌ایم.
مسئول گروه جهادی پایگاه شهدای مسجد حاج حسن کوچه باغ توضیح داد: حدود 30 نفر در این گروه جهادی فعالیت دارند.
پخت غذای گرم و بسته‌های ویژه
وی افزود: از جمله اقدامات انجام گرفته در اعیاد شعبانیه، ماه مبارک رمضان و ماه محرم، می‌توان به توزیع بسته‌های معیشتی اشاره کرد که سایر اقدامات از جمله پخت غذای گرم و بسته‌های ویژه شب یلدا و عید نوروز انجام می‌گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین اصولی ادامه داد: از جمله اهداف گروه جهادی پایگاه شهدای مسجد حاج حسن کوچه باغ، لبیک به فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی و خدمت به مردم و سفارشات دینی است که باید همیشه خدمتگزار مردم بود.

پیام آذری


مسئول گروه جهادی شهدای مسجد حاج حسن کوچه باغ گفت: بازخورد اقدامات انجام گرفته در گروه‌های جهادی اعم از تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان منجر به دلگرمی مردم می‌شود و احساس می‌کند همواره طیفی از مردم وجود دارد که در مواقع بحرانی همچون شیوع ویروس کرونا و سایر مشکلات، در کنار نیازمندان هستند.
برگزاری میز خدمت
وی با اشاره به برگزاری میز خدمت در مسجد شهدای حاج حسن کوچه باغ افزود: مردم با دیدن چنین اقداماتی می‌توانند مشکلات خود را به گوش مسئولین برسانند.
حجت الاسلام و المسلمین اصولی بیان کرد: اصلی‌ترین هدف، امیدوار کردن مردم نسبت به آینده و حمایت همه جانبه از نیازمندان است.

پیام آذری


وی ادامه داد: ارائه کلاس‌های کامپیوتر و کلاس‌های تقویتی به دانش آموزان خانواده‌های نیازمند در این گروه جهادی یکی دیگر از اقداماتی است که توسط گروه جهادی شهدای مسجد حاج حسن انجام می‌گیرد.
این روزها گروه‌های جهادی در کلانشهر تبریز در کنار خانواده‌های نیازمند و رفع نیازهای مالی و معیشتی آنها هستند. در حال حاضر گروه‌های جهادی متعددی در کلانشهر تبریز وجود دارد که اقدامات مختلفی اعم از تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، تأمین اجاره بها و هزینه‌های درمانی و حتی برگزاری کلاس‌های تابستانی، اردوهای تفریحی و کاروان‌های زیارتی همت گماشته‌اند که چنین اقداماتی ستودنی است.

لینک کوتاه:
https://www.payameazari.ir/Fa/News/484777/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

مرکز آموزشی جوار کارگاهی جهت زنان سرپرست خانوار در خرم‌آباد ایجاد می شود

امسال 542هزار تن گندم از مزارع آذربایجان غربی برداشت می شود

مهاباد، دومین تولیدکننده گوشت مرغ در آذربایجان غربی

غرض‌ورزی شبهه‌افکنان در تغییر ریاست اطلاعات سپاه/ واکنش سلیمی‌نمین به توئیت رسایی چه بود؟

دامپزشکی مورد وثوق دستگاه قضاست

قیمت انواع خیارشور در بازار | کنسرو 680 گرمی 52 هزار تومان!

شناسایی 4 بیمار مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو در اردبیل

تذکرات و پیشنهادات شورایی‌ها در هفتاد و سومین جلسه پارلمان شهری

پتروشیمی مهاباد به مسئولیت‌های حوزه ورزش متعهد باشد

صاعقه مرد اسکویی را وسط باغ خشک کرد

گزارش ایسنا از چهل و پنجمین جلسه شورای شهر هشترود

مسائل و مشکلات طرح‌های عمرانی و اعتبارات هزینه­‌ای دانشگاه تبریز بررسی شد

تزریق فاینانس خط 2 مترو موجب تحول در اقتصاد تبریز می‌شود

مدیریت آب، عامل توسعه و اقتصاد پایدار در آسیای میانه

ضرورت تاسیس کلینیک معنوی در آذربایجان شرقی

چرا هدیه تهرانی در روز تولدش صفحه اینستاگرامش را بست؟!

به دنبال کار تبلیغی و نمایشی نیستیم/ تمام اقدامات شورا و شهرداری باید در راستای رضایت مردم باشد

اسقف اعظم خلیفه‌گری ارامنه کل آذربایجان: پیروان ادیان در ایران آزادی کامل دارند

دبیر فدراسیون: ارومیه یکی از میزبانان سالانه مسابقات تنیس می‌شود

مراکز کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان را غنی می‌کند

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی: دولت برای رفع موانع تولید مصمم است

بررسی آخرین وضعیت مراکز نگهداری معتادان متجاهر

صرفه‌جویی، رمز عبور از قطعی آب در آذربایجان‌شرقی

اعتیاد یکی از معضلات امروزی شهرها به شمار می‌رود/ نقش خانواده در کاهش آسیب‌های اجتماعی

افزایش 45 درصدی تعداد تراکنش‌های نهنگ‌های دوج‌کوین

تصاویر مفهومی آی‌مک M2 منتشر شد

تصاویر کارت گرافیک Colorful GeForce GTX 1630 منتشر شد

خوابگاه دانشگاه پولی‌تکنیک کابل تعطیل است

آب شرب تبریز مشکل کیفی ندارد/تابستان بدون قطعی با همراهی مردم سپری می‌شود

شهردار تبریز: تزریق فاینانس خط 1 مترو موجب تحول در اقتصاد تبریز می‌شود

دریاچه ارومیه یک دست قرمز شد! +عکس

ناپایداری هوای آذربایجان‌غربی تا روز دوشنبه

یک شرکت چینی در حال تولید آزمایشی شارژ 240 واتی برای گوشی‌های هوشمند است

آیا خریدن لپ‌تاپ گیمینگ منطقی است؟

ساعت هوشمند جدید وان‌پلاس در فصل سوم 2022 رونمایی خواهد کرد

رونمایی از نسخه خاکستری گوشی تاشو P50 Pocket در رویداد 13 تیر

آیا در نسل نهم هم شاهد کنسول‌های ارتقایافته خواهیم بود؟

آزادی 55 زندانی غیرعمد از زندان‌های آذربایجان‌شرقی

8هزار بی‌سواد و کم‌سواد تحت پوشش فعالیت‌‌های سوادآموزی قرار می‌گیرند

اجازه دست درازی به بیت المال را نمی دهیم

قیمت سکه پارسیان تا پیش از امروز 5 تیر

شورای شهر، در جزئیات اداره شهر دخالت نمی‌کند

آذربایجان‌غربی قطب قاریان قرآنی می‌شود/لزوم استفاده از روحانیان شاخص در مناطق شهری و روستایی استان

مراسم بزرگداشت شهدای فاجعه تروریستی هفتم تیر در ارومیه برگزار می‌شود

نصب کارتخوان در نانوایی‌های آذربایجان غربی با هدف شفاف‌سازی عرضه است

بررسی مدیریت هزینه در شورای ششم در دستور کار است

صاعقه، جان باغدار 55 ساله اسکویی را گرفت

فوت یک نفر بر اثر صاعقه در آذربایجان شرقی

دولت روحانی در تولید مسکن مرتکب ترک فعل شد

خیال لیورپولی‌ها راحت باشد؛ صلاح امسال می‌ماند