پیام آذری

آخرين مطالب

18 عادتی که برای موفقیت در هر کاری باید ترک کرد سياسي

  بزرگنمايي:

پیام آذری - عاداتی که داریم و برای موفقیت باید ترک شان کنیم 1. برای دیگران زندگی نکنید 2. دیگران را مقصر ندانید 3. اهداف مبهم نداشته باشید 4. به سلامتی‌تان توجه کنید 5. خودتان را دست کم نگیرید 6. تنبلی را کنار بگذارید 7. از این شاخه به آن شاخه نپرید 8. خودتان یا دیگران را تخریب نکنید 9. گاهی قلمرو آرامش خود را ترک کنید 10.
لازم نیست همیشه کامل باشید 11. منتظر وقت مناسب نمانید 12. ولخرجی نکنید 13. اهمیت پشتکار را فراموش نکنید 14. بدانید چه وقت باید رها کنید 15. استعدادهایتان را پرورش دهید 16. پرسیدن عیب نیست 17. معذرت‌خواهی را فراموش نکنید 18. نگذارید شکست‌ها شما را از پا در بیاورند عاداتی که داریم و برای موفقیت باید ترک شان کنیم
به گزارش اقتصاد آنلاین، در ادامه‌ این مطلب با 18 عادت بدی آشنا می‌شویم که برای دست‌یابی به موفقیت باید آنها را ترک کنید.
1. برای دیگران زندگی نکنید همه‌ی ما شخصیت منحصربه‌فرد و طرز تفکر خاص خود را داریم و باید بپذیریم که در مسیر زندگی ممکن است‌ پیروز شویم یا شکست بخوریم. پس باید تمرین کنیم که روی پای خود بایستیم و راه خودمان را برویم. البته خیلی وقت‌ها به مشورت و تجربه‌ی دیگران نیاز داریم تا تصمیم درست‌تری بگیریم؛ اما نباید تمام فکر و ذکرمان جلب تأیید دیگران باشد، چون این کار ما را از اهداف‌مان دور می‌کند. اگر فقط به فکر جلب نظر و تأیید دیگران باشیم استقلال‌مان را گم می‌کنیم و از شخصیت اصلی خود دور می‌شویم.
2. دیگران را مقصر ندانید شاید خیلی وقت‌ها آدم دلش بخواهد از زیر بار مسئولیت کاری که انجام داده شانه خالی کند و تقصیر را به گردن دیگران یا شرایط بیندازد. اما درست این است که به جای بهانه آوردن به فکر چاره باشیم. به جای اینکه به دنبال پیدا کردن دلیل و مدرک برای تبرئه‌ی خودمان باشیم، باید راه حل مشکل‌ را پیدا کنیم. مقصر دانستن دیگران جزو عادت‌های بد و مانع پیشرفت است. فرقی ندارد که جامعه چطور با ما رفتار می‌کند. ما می‌توانیم اعمال و رفتار خود را کنترل کنیم و از دل منفی‌ترین مسائل نکات مثبت را بیرون بکشیم.
3. اهداف مبهم نداشته باشید بسیاری از ما ایده،‌ فکر یا رؤیا‌هایی داریم که دل‌مان می‌خواهد به واقعیت تبدیل شوند، اما اگر برنامه‌ی منظم، اراده‌ی قوی و نگاه واقع‌بینانه نداشته باشیم هیچ شانسی برای موفقیت پیش روی ما نخواهد بود. تعریفِ هدف اولین قدم برای رسیدن به آن است. باید نقشه‌ی راه را داشته باشیم تا مسیر رسیدن به خواسته‌هایمان را بدانیم. بدون نقشه‌ای که ما را به سمت آینده راهنمایی کند، سرگردان و گیج می‌شویم و راه‌ را گم می‌کنیم.
4. به سلامتی‌تان توجه کنید اگر به رفتارهای بدی که سلامت‌مان را به خطر می‌اندازند مثل تغذیه‌ی ناسالم، ورزش نکردن و کم‌خوابی عادت کنیم، از نظر جسمی و روحی خسته و مضطرب می‌شویم. مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها کم می‌شود و این عادت‌های بد به مرور زمان ما را از پا درمی‌آورند. مشکلات جسمی بازدهی را کاهش می‌دهند، زیرا وقتی حال‌مان خوب نباشد قدرت تمرکز را از دست می‌دهیم و خلاقیت‌مان هم کم می‌شود. علاوه بر این، حتما باید زمانی را به تفریح و استراحت اختصاص بدهیم. اگر سرمان خیلی شلوغ باشد، خیلی درگیر کار باشیم و زندگی را زیادی جدی بگیریم احتمالا چیزهای زیاد و مهمی را از دست خواهیم داد.
5. خودتان را دست کم نگیرید اگر به توانایی‌هایمان شک کنیم، رؤیاهایمان را دستی دستی کُشته‌ایم. تفکر منفی و ترس از شکست جزو عادت‌های بد هستند و فقط حس دودلی را تقویت می‌کنند. اگر دائما به توانایی‌ها و اهداف خود شک کنیم، احساسات منفی و بدبینانه‌ تمام وجودمان را پر می‌کند. نباید اجازه بدهیم که در چرخه‌ی افکار منفی قرار بگیریم و عادت‌های بد مانع دست‌یابی ما به اهداف‌مان شوند.
یادتان باشد اگر عقب بکشید نمی‌توانید موفق شوید. پس به خودتان ایمان داشته باشید، موفقیت را تجسم کنید و مطمئن باشید که در نهایت پیروز می‌شوید.
6. تنبلی را کنار بگذارید وقت تلف کردن ما را از اهداف‌مان دور می‌کند. چیزهای سرگرم کننده‌ی زیادی در دنیای بیرون وجود دارند که وقت ما را می‌گیرند و باعث بی‌خیالی و تنبلی‌ می‌شوند. اگر متوقف ‌شوید و به سمت جلو حرکت نکنید، پیشرفت نمی‌کنید. برنده کسی است که می‌داند از هر فرصتی چطور باید استفاده کرد. اگر از برداشتن قدم بعدی بترسید، بی‌تفاوت و ساکن می‌شوید. از یک جایی به بعد دیگر نباید نقشه بکشید، فقط باید عمل کنید.
7. از این شاخه به آن شاخه نپرید اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی جزو عادت‌های بدی است که باید هرچه سریع‌تر ترک کنید. اگر به استفاده از شبکه‌های اجتماعی معتاد باشید، هیچ‌وقت از شر حواس‌پرتی نجات پیدا نمی‌کنید. وقتی حواس‌تان درگیر میلیون‌ها آدم و اتفاقات مختلف باشد، نمی‌توانید درست و حسابی تمرکز کنید.‌ اگر سردرگم باشید، اهداف اصلی زندگی‌ اولویت‌شان را از دست می‌دهند. پس سردرگمی را کنار بگذارید تا بتوانید به هدف‌هایتان دست بیابید. هر وقت متوجه شدید که از این شاخه به آن شاخه می‌پرید یک نفس عمیق بکشید، آرامش خود را حفظ و ذهن‌تان را پاک کنید تا متمرکزتر و خلاق‌تر ‌شوید.
8. خودتان یا دیگران را تخریب نکنید اگر همیشه با خودتان در مورد جنبه‌های منفی مسائل صحبت کنید یا دیگران را تخریب کنید، در واقع امواج منفی زیادی را به زندگی‌تان راه داده‌اید. وقتی به خودتان می‌گویید: «وای تو چقدر خنگی» یا «هیچ کاری رو نمی‌تونی درست انجام بدی» به خودتان صدمه می‌زنید و در نتیجه نمی‌توانید پیشرفت کنید.‌ به همین صورت وقتی دیگران را تخریب می‌کنید، پیشرفت‌ آنها را کُند می‌کنید.
9. گاهی قلمرو آرامش خود را ترک کنید خطر کردن برای خیلی‌ها ترسناک است. به علاوه وقتی از ناحیه‌ی آسایش‌تان بیرون می‌روید، یعنی احتمال شکست هم وجود دارد. اما تا زمانی که امتحان نکنید متوجه نمی‌شوید که چه قابلیت‌هایی دارید. آدم‌های موفقی را به یاد بیاورید که قدم‌های بزرگ و فراتر از ناحیه‌ی امنیت‌شان برداشتند مثل بیل گِیتس، لاری الیسون، وارن بافِت و ریچارد برانسون. همه‌ی آنها شکست را تجربه کردند، اما خودشان را جلو کشیدند و موفق شدند. یادتان باشد خطرهای بزرگ احتمالا موفقیت‌های بزرگ را نیز به دنبال دارند.
10. لازم نیست همیشه کامل باشید هیچ‌کدام از ما بی‌نقص نیستیم. اگر همیشه برای کمال محض تلاش کنید، برای خود یک هدف غیرقابل دسترسی گذاشته‌اید. ممکن است در انجام خیلی کارها عالی باشید، اما خب کارهای زیاد دیگری وجود دارند که با آنها مشکل دارید. گاهی اوقات شکست می‌خورید و گاهی پیروز می‌شوید. به جای اینکه از خودتان انتظارهای عجیب و غریبی داشته باشید که هیچ‌وقت به آنها نمی‌رسید، قبول کنید که شما هم می‌توانید اشتباه کنید. سعی کنید از اشتباهات خود درس بگیرید. این تجربه‌ها به شما کمک می‌کنند رشد کنید و قوی‌تر ‌شوید.
11. منتظر وقت مناسب نمانید اگر برای انجام کارهایتان منتظر رسیدن وقت مناسب باشید، همیشه باید مثل یک ناظر به زندگی‌تان نگاه کنید. البته ریسک‌های حساب‌شده با در نظر گرفتن اقتصاد و وقت گذاشتن برای تقویت مهارت‌هایتان بحث‌ دیگری است؛ اما اجازه ندهید که ترس حرکت شما را به سمت جلو متوقف کند. اگر هیچ‌وقت شروع نکنید، هیچ‌وقت پیروز نمی‌شوید.
12. ولخرجی نکنید ول‌خرجی جزو عادت‌های بدِ خانمان‌برانداز است که می‌تواند خیلی راحت مشکلات اقتصادی زیادی برای‌تان به‌وجود بیاورد و باعث شود که فرصت‌های موفقیت را از دست بدهید. بسیاری از ما نسبت به خرج‌های کوچک بی‌توجه هستیم اما به قول معروف «اندک اندک جمع گردد وانگهی دریا شود». ناگهان می‌بینیم هرچه داشتیم را خرج کرده‌ایم و چیزی ته حساب‌مان باقی نمانده است! اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که برای فراموش کردن مشکلات و بدون برنامه‌ریزی خرید می‌کنید، منظورم را کاملا درک کرده‌اید. هنگامی که برنامه‌ریزی مالی داشته باشیم، کمتر به مشکل برمی‌خوریم. اگر عادت کنیم درست و منطقی پول خرج کنیم، دغدغه‌ی اقتصادی کمتری خواهیم داشت، بهتر می‌توانیم روی کارها تمرکز کنیم و وقت و انرژی بیشتری برای دست‌یابی به هدف خواهیم داشت.
13. اهمیت پشتکار را فراموش نکنید در راه رسیدن به موفقیت استعداد هرگز نمی‌تواند جایگزین تلاش باشد. قطعا استعداد خیلی کمک می‌کند اما خب می‌توانید توانایی‌ها و استعدادهایتان را تقویت کنید. تلاش و پشتکار موتورهایی هستند که به شما کمک می‌کنند به هدف‌تان برسید. اگر بتوانید روی هدف‌تان متمرکز بمانید و بدون خستگی برایش تلاش کنید، یک برگ برنده خواهید داشت.
14. بدانید چه وقت باید رها کنید وقت‌هایی هست که خیلی برای هدف‌تان زحمت کشیده‌اید، هزار نقشه‌ی مختلف را امتحان کرده‌اید، روش‌های مختلف را به‌کار گرفته‌اید و خلاصه از دل و جان مایه گذاشته‌اید، اما با این همه تلاش و زحمت باز هم نتیجه نگرفته‌اید. معمولا در این مواقع دل‌تان می‌خواهد همه چیز را رها کنید. بعضی وقت‌ها دل کندن از چیزهایی که به آنها وابستگی عاطفی یا اقتصادی دارید خیلی سخت است، اما اگر بدانید که چه موقع باید همه چیز را رها کنید، می‌توانید از فرصت‌های جدید پیش رویتان استفاده کنید. ادامه دادن کاری که به نتیجه نمی‌رسد جزو عادت‌های بدی است که انرژی‌تان را هدر می‌دهد.
15. استعدادهایتان را پرورش دهید افراد موفق هیچ‌وقت از یادگرفتن سیر نمی‌شوند. مطالعه بهترین راه یادگیری و به‌دست آوردن اطلاعات است. مطالعه دیدتان را باز می‌کند و باعث می‌شود از اتفاق‌هایی که در دنیای بیرون در جریان است باخبر و از روش‌های جدید آگاه شوید. مهم نیست که چقدر در کارتان موفق هستید، همیشه باید به پیشرفت بیشتر فکر کنید. دانش به شما قدرت می‌دهد رؤیاهای بزرگ‌تری داشته باشید.
16. پرسیدن عیب نیست افرادی که سؤال می‌پرسند و شنونده‌های خوبی هستند دید بهتری نسبت به اتفاقات اطراف‌شان دارند. سؤال پرسیدن به شما کمک می‌کند که اطلاعات کافی به‌دست بیاورید و درست تصمیم بگیرید. آدم‌هایی که زیادی خود را باور دارند و فکر می‌کنند همه چیز را می‌دانند قطعا در اشتباه هستند. یک ذهن کنجکاو و باز به شما کمک می‌کند که حرف‌های دیگران را خوب بشنوید. اگر شنونده‌ی خوبی باشید می‌توانید از تجربه‌ها و نصیحت‌های دیگران استفاده کنید.
17. معذرت‌خواهی را فراموش نکنید همه‌ی ما اشتباه می‌کنیم اما گاهی قبول مسئولیت‌ سخت است. قبول دارم اینکه با نفس‌مان بجنگیم و بپذیریم که اشتباه کرده‌ایم کار راحتی نیست؛ اما وقتی قبول کنیم که اشتباه کرده‌ایم مردم به‌سادگی ما را می‌پذیرند. معذرت‌خواهی احترام اطرافیان را برای‌تان به ارمغان می‌آورد. وقتی بپذیرید که یک جای کارتان می‌لنگد، حس صداقت در شما تقویت می‌شود و می‌توانید پیشرفت کنید.
18. نگذارید شکست‌ها شما را از پا در بیاورند نگذارید شکست‌ها مانع پیشرفت‌تان شوند، در عوض از آنها درس بگیرید. شما در این مورد شجاع‌تر از بقیه بوده‌اید، ریسکی کرده‌اید که نتیجه نداده است. آسمان که به زمین نرسیده. حس خیلی بدی است اما باید بدانید که تنه‍ا نیستید. همه‌ی آدم‌های موفق بارها شکست خورده‌اند. بررسی کنید ببینید کجای کارتان اشتباه بوده است. درس‌های لازم را یاد بگیرید تا بتوانید به جلو حرکت کنید و در آینده بهتر تصمیم بگیرید.
منبع: چطور

لینک کوتاه:
https://www.payameazari.ir/Fa/News/485442/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

مرکز آموزشی جوار کارگاهی جهت زنان سرپرست خانوار در خرم‌آباد ایجاد می شود

امسال 542هزار تن گندم از مزارع آذربایجان غربی برداشت می شود

مهاباد، دومین تولیدکننده گوشت مرغ در آذربایجان غربی

غرض‌ورزی شبهه‌افکنان در تغییر ریاست اطلاعات سپاه/ واکنش سلیمی‌نمین به توئیت رسایی چه بود؟

دامپزشکی مورد وثوق دستگاه قضاست

قیمت انواع خیارشور در بازار | کنسرو 680 گرمی 52 هزار تومان!

شناسایی 4 بیمار مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو در اردبیل

تذکرات و پیشنهادات شورایی‌ها در هفتاد و سومین جلسه پارلمان شهری

پتروشیمی مهاباد به مسئولیت‌های حوزه ورزش متعهد باشد

صاعقه مرد اسکویی را وسط باغ خشک کرد

گزارش ایسنا از چهل و پنجمین جلسه شورای شهر هشترود

مسائل و مشکلات طرح‌های عمرانی و اعتبارات هزینه­‌ای دانشگاه تبریز بررسی شد

تزریق فاینانس خط 2 مترو موجب تحول در اقتصاد تبریز می‌شود

مدیریت آب، عامل توسعه و اقتصاد پایدار در آسیای میانه

ضرورت تاسیس کلینیک معنوی در آذربایجان شرقی

چرا هدیه تهرانی در روز تولدش صفحه اینستاگرامش را بست؟!

به دنبال کار تبلیغی و نمایشی نیستیم/ تمام اقدامات شورا و شهرداری باید در راستای رضایت مردم باشد

اسقف اعظم خلیفه‌گری ارامنه کل آذربایجان: پیروان ادیان در ایران آزادی کامل دارند

دبیر فدراسیون: ارومیه یکی از میزبانان سالانه مسابقات تنیس می‌شود

مراکز کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان را غنی می‌کند

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی: دولت برای رفع موانع تولید مصمم است

بررسی آخرین وضعیت مراکز نگهداری معتادان متجاهر

صرفه‌جویی، رمز عبور از قطعی آب در آذربایجان‌شرقی

اعتیاد یکی از معضلات امروزی شهرها به شمار می‌رود/ نقش خانواده در کاهش آسیب‌های اجتماعی

افزایش 45 درصدی تعداد تراکنش‌های نهنگ‌های دوج‌کوین

تصاویر مفهومی آی‌مک M2 منتشر شد

تصاویر کارت گرافیک Colorful GeForce GTX 1630 منتشر شد

خوابگاه دانشگاه پولی‌تکنیک کابل تعطیل است

آب شرب تبریز مشکل کیفی ندارد/تابستان بدون قطعی با همراهی مردم سپری می‌شود

شهردار تبریز: تزریق فاینانس خط 1 مترو موجب تحول در اقتصاد تبریز می‌شود

دریاچه ارومیه یک دست قرمز شد! +عکس

ناپایداری هوای آذربایجان‌غربی تا روز دوشنبه

یک شرکت چینی در حال تولید آزمایشی شارژ 240 واتی برای گوشی‌های هوشمند است

آیا خریدن لپ‌تاپ گیمینگ منطقی است؟

ساعت هوشمند جدید وان‌پلاس در فصل سوم 2022 رونمایی خواهد کرد

رونمایی از نسخه خاکستری گوشی تاشو P50 Pocket در رویداد 13 تیر

آیا در نسل نهم هم شاهد کنسول‌های ارتقایافته خواهیم بود؟

آزادی 55 زندانی غیرعمد از زندان‌های آذربایجان‌شرقی

8هزار بی‌سواد و کم‌سواد تحت پوشش فعالیت‌‌های سوادآموزی قرار می‌گیرند

اجازه دست درازی به بیت المال را نمی دهیم

قیمت سکه پارسیان تا پیش از امروز 5 تیر

شورای شهر، در جزئیات اداره شهر دخالت نمی‌کند

آذربایجان‌غربی قطب قاریان قرآنی می‌شود/لزوم استفاده از روحانیان شاخص در مناطق شهری و روستایی استان

مراسم بزرگداشت شهدای فاجعه تروریستی هفتم تیر در ارومیه برگزار می‌شود

نصب کارتخوان در نانوایی‌های آذربایجان غربی با هدف شفاف‌سازی عرضه است

بررسی مدیریت هزینه در شورای ششم در دستور کار است

صاعقه، جان باغدار 55 ساله اسکویی را گرفت

فوت یک نفر بر اثر صاعقه در آذربایجان شرقی

دولت روحانی در تولید مسکن مرتکب ترک فعل شد

خیال لیورپولی‌ها راحت باشد؛ صلاح امسال می‌ماند