پیام آذری

آخرين مطالب

در گزارش شهر می‌خوانید؛

از آسفالت‌ریزی 2 برابری در 4 شب نسبت به 9 سال گذشته تا عقب‌ماندگی 10 میلیون تنی در سنوات قبل شهرداری تهران

از آسفالت‌ریزی 2 برابری در 4 شب نسبت به 9 سال گذشته تا عقب‌ماندگی 10 میلیون تنی در سنوات قبل
  بزرگنمايي:

پیام آذری - معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در کنار اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی شهر، در راستای جبران عقب‌ماندگی در آسفالت معابر پایتخت که در سال‌های اخیر مورد غفلت قرار گرفته بود، وارد عمل شد تا مردم در ماه‌های اخیر شاهد اجرای طرح خدمت در خصوص توزیع و تولید آسفالت برای بهسازی معابر باشند.

به گزارش خبرنگار شهر ، یکی از حوزه‌های عملکردی ملموس در حوزه فنی و عمرانی، آسفالت معابر و محلات است که شاید با سرعت بیشتری نسبت به پروژه‌های بزرگ بتواند رضایتمندی عمومی را به همراه داشته باشد.
مدیریت شهری دوره ششم در اولین سال فعالیت خود در راستای جبران عقب‌ماندگی‌های موجود در آسفالت معابر شهر در مناطق 22 گانه گام برداشت و در طول یک سال اخیر به ویژه در 6 ماه ابتدایی سال جاری با شتاب نسبت به این موضوع اقدام کرد.

پیام آذری


به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، معابر موجود در مناطق 22 گانه به اندازه پنج بار آسفالت کردن خیابان ولیعصر(عج)، آسفالت شده اند.
عقب‌ماندگی 10 میلیون تنی آسفالت در پایتخت
عباس شعبانی در یکصد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به شرح خدمات، اجرای پروژه‌های عمرانی و آغاز به کار مجدد طرح‌های تعطیل شده و به جا مانده از سال‌های گذشته پرداخت و آسفالت ریزی را نیز یکی از این طرح‌های مورد غفلت عنوان کرد که امروز قوت و شدت گرفته است.
وی اعلام کرد: ما شاهد عقب ماندگی 10 میلیون تنی در تولید و توزیع آسفالت هستیم اما با تلاش هایی که امسال صورت گرفت، امروز از مرز 600 هزار تن آسفالت عبور کردیم.
شعبانی در این جلسه از تولید و توزیع آسفالت در 6 ماه ابتدایی سال به میزان 596 هزار تن خبر داد و افزود: اگر اعتبارات لازم موجود بود میزان توزیع نیز افزایش پیدا می کرد؛ امروز تنها روسیاهی که مناطق را رو سفید می‌کند آسفالت است.

پیام آذری


وی با اعلام اینکه از ابتدای سال تا آبان ماه آزادراه تهران- اصفهان را آسفالت کردیم، یادآور شد: طرح خدمت در 22 منطقه اجرا و 190 هزار تن آسفالت در مناطق توزیع شد. مناطق به اندازه 5 بار آسفالت خیابان ولیعصر(عج)، به عرض 16 متر آسفالت شد.
رضایتمندی مردم از اجرای طرح خدمت و آسفالت معابر
پیش از این نیز سید محمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و دومین جلسه شورا اقدام شهرداری در اجرای طرح خدمت و آسفالت معابر را اتفاقی ارزنده عنوان کرد و از رضایتمندی بالای مردم از اجرای این طرح خبر داد.
وی با بیان اینکه در طرح خدمت شهرداری تمام انرژی کارکنان بخش آسفالت در یک منطقه متمرکز می شود، گفت: من در منطقه 17 حضور داشتم و نظارت میدانی بر عملکرد طرح خدمت داشتم و بر اساس آنچه مشاهده کردم، این طرح بسیار جالب و مورد رضایت مردم است.
آقامیری ادامه داد: در این منطقه از سال 1392 تا 1400 نزدیک به 17 هزار و 345 تن معبرسازی شده بود اما دو برابر 9 سال گذشته در عرض چهار شب معبرسازی و آسفالت ریزی صورت گرفت که یک رکورد محسوب می شود. 16.7 درصد از معابر این منطقه در طول یک هفته آسفالت شدند. در طول 6 ماه گذشته 220 کوچه آسفالت شده که 19 معبر اصلی و 101 معبر فرعی است.

پیام آذری


عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه رضایتمندی مردم از این طرح بسیار بالا بوده است، اظهار کرد: برای اولین بار بود که آسفالت قبلی برداشته و مجددا آسفالت انجام می شد. در نیمی از مناطق طرح خدمت اجرا شده و باید گزارشی از این اقدامات ارائه شود چراکه اقدامی قابل تقدیر است.
آقامیری در جلسه یکصد و هفتم شورا نیز ضمن تقدیر از تلاش معاونت فنی و عمرانی شهرداری برای اجرای طرح‌های نیمه تمام گفت: پروژه‌هایی همچون شهید بروجردی و شوشتری و طرح های مقاوم سازی پل ها در چهار سال گذشته تعطیل شده بود اما امسال مقاوم‌سازی 18 پل در دستور کار قرار گرفت که هشت طرح تا پایان سال به نتیجه می رسد. ما در جریان هستیم که احیا کردن قراردادها چه اندازه زمان بر بوده است. اینکه طرحی که پیمانکار چهار سال آن را تعطیل کرده، مجدداً آغاز شود اقدام بسیار ارزشمندی است.
فعالیت بدون حاشیه معاونت فنی و عمرانی شهرداری در سطح شهر
سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز در یکصد و ششمین جلسه شورا گفت: معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران به دور از حاشیه و با قوت در حال انجام کار در پروژه‌های عمرانی پایتخت است. تلاش های ارزنده را ارج می گذاریم؛ این نوع کارها جسارت، همت و تلاش نیاز داشت که این اتفاق خوب را شاهد هستیم.

پیام آذری


وی اظهار کرد: فعالیت کردن در بخش عمرانی بسیار سخت است و پیمانکاران با شرایط تورم پای کار آورده شده اند و معارض‌ها رفع شده است. در حال حاضر پروژه شهیدبروجردی و اتصال آن به پروژه یادگار امام(ره) که سالها متوقف باقی مانده بود، با قوت پیگیری می شود.
تشکری هاشمی تأکید کرد: در 9 پروژه عمرانی بدون حاشیه اقدامات لازم صورت گرفت و ما باید از اقدامات خوب تقدیر کنیم تا کسی که کار خوبی انجام می دهد بداند که دیده خواهد شد. طبیعی است که کمبودها را نیز تذکر می دهیم تا شورا و شهرداری با آبرومندی دوره خود را به پایان برسانند.
روند آسفالت ریزی در معابر پایتخت همچنان ادامه دارد
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در گفت و گو با خبرنگار شهر گفت: توزیع آسفالت در تهران در 6 ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل توجهی داشته به طوری‌که برای مثال در منطقه 17 آسفالت‌ریزی نسبت به گذشته چند برابر شده است.
پرویز سروری با بیان اینکه مباحث عمرانی در شهر از نگاه مردم جایگاه ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: مردم در این زمینه حساسیت دارند چراکه فعالیت عمرانی کالبد شهر را زنده نگه می‌دارد.
وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح‌های عمرانی موجب افزایش سطح رضایتمندی عمومی می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق این اقدامات، در اختیار داشتن برنامه‌ای مشخص برای آسفالت است چراکه با سفرهای شهری مردم سروکار دارد و در صورت عدم اصلاح آن خساراتی برای صاحبان خودروها ایجاد خواهد شد.

پیام آذری


سروری ادامه داد: با وجود مشکل تامین قیر و گرانی آن خوشبختانه در 6 ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل درصد قابل توجهی از رشد را در توزیع آسفالت در تهران شاهد هستیم و این روند همچنان ادامه دارد.
وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم آسفالت محلات است، تصریح کرد: عموما به آسفالت شاهراه‌ها، بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها توجه می‌شود اما قرارگاه خدمت موجب شده که مردم آثار خدمت را در کوچه و محلات مشاهده کنند؛ برای مثال در منطقه 17 در عرض 5 یا 6 ماه چندین برابر گذشته توزیع آسفالت صورت گرفته است.
عملکرد مطلوب شهرداری در توزیع آسفالت در تهران
ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز در گفت و گو با خبرنگار شهر ، با اشاره به نقاط قوت عملکرد حوزه فنی و عمرانی شهرداری گفت: بر اساس گزارشات و آنچه شاهد هستیم در ماه های اخیر به اندازه کل سال قبل آسفالت در معابر انجام شده است.
وی تأکید کرد: هرچند به دلیل عقب ماندگی های گذشته در آسفالت معابر تهران، هنوز اقدامات جدید خود را نشان نداده اما عملکرد مناسبی را در توزیع آسفالت در سطح شهر تهران شاهد هستیم.
امانی با بیان اینکه در دستور کار قرار گرفتن چند پروژه بزرگ اتفاق مثبتی است، یادآور شد: بزرگراه شهید بروجردی، شهیدشوشتری و یادگار امام(ره) در دستور معاونت فنی و عمرانی قرار گرفته و در حال تلاش هستند که بر اساس زمان بندی در یک یا دو سال آینده طرح را به بهره برداری برسانند.

پیام آذری


عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: 18 تقاطع دوربرگردان نیز در دستور کار شهرداری بوده که قرارداد منعقد شده و نیروها در حال فعالیت هستند که این طرح‌ها را می توان از نقاط قوت عملکرد حوزه معاونت فنی و عمرانی دانست. البته اعلام شده که در سه ماهه سوم سال، عدد پیشرفت فیزیکی افزایش خواهد یافت.
با توجه به آنچه اعضای شورای اسلامی شهر تهران و معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اعلام کردند، در 6 ماه دوم امسال آسفالت معابر با قوت در حال انجام است و تا پایان امسال، مردم مناطق 22 گانه همچنان شاهد اجرای طرح خدمت در تهران خواهند بود.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.payameazari.ir/Fa/News/505082/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

کارخانه آریزونا TSMC به درخواست اپل از سال 2024 تراشه‌های 4 نانومتری تولید می‌کند

کشورهای مستکبر حامی بیانیه سازمان ملل علیه ملت ایران هستند

مطالبات پنبه‌کاران مغان به موقع پرداخت شود

موافقت شورای شهر با عقد قرارداد خواهرخواندگی اردبیل با نجف و کربلا

تراشه‌های AMD Mendocino با گرافیک داخلی RDNA 2 در لپ تاپ جدید لنوو رؤیت شدند

گوشی تاشو اوپو Find N2 Flip در یک ویدیو کوتاه ظاهر شد

سهم بازار ویندوز 10 برای اولین‌بار به زیر 70 درصد کاهش یافت

تداوم هوای سرد در اردبیل؛ بارش‌ها شدت می‌گیرد

هشدار هواشناسی اردبیل درباره باران شدید و سرما

احداث 10 هکتار باغ جدید خربزه درختی در زرآباد

43 درصد از اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری جذب شده است

تخصیص 250 میلیارد ریال تسهیلات به قالیبافان آذربایجان غربی

اجرای طرح ویژه نظارت بر داروخانه های آذربایجان غربی

290 هزار مترمربع فرش دستبافت در آذربایجان غربی تولید می شود

بسکتبال لیگ جوانان کشور - گروه A به میزبانی ارومیه: صعود خانه بسکتبال آذربایجان‌غربی و ایزی پایپ قطعی شد

فاز سه‌گانه براندازی چگونه علیه ایران فعال شد؟ / عملیات فریب گروه‌های تجزیه‌طلب

سرمایه گذاری300 میلیارد تومان برای پایانه مرزی رازی

باند قاچاق سلاح جنگی و شکاری در نقده منهدم شد

هشدار نماینده مجلس: دولت رئیسی، درحال تسویه‌حساب سیاسی و اخراج گسترده نیروهای اداری در شهرهای‌کوچک است

9 هزار تن گوجه در زرآباد به بازار مصرف عرضه می شود

استاندار آذربایجان غربی از فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا تجلیل کرد

تسلط نیروهای مسلح در مرزهای آذربایجان غربی امنیت را به ارمغان آورده است

سرمایه گذاری 300 میلیارد تومانی برای ساخت پایانه مرزی رازی خوی

عشایر وفاداری خود را به نظام اثبات کرده‌اند

بخش صنعت آذربایجان‌شرقی به تسهیلات ویژه نیاز دارد

پیگیر حل مشکل تامین برق بخش صنعت در آذربایجان‌شرقی هستیم

وایت، انگلیس و جام را ترک کرد

واکنش به اقدام غیرمنتظره یک بازیکن ملی پوش | ترک ناگهانی اردوی تیم ملی در جام جهانی قطر

ممنوعیت کاشت محصولات با نیاز آبی بالا در آذربایجان شرقی

بازگشت 80 میلیارد ریال به بیت المال با پیگیری دادستانی آذربایجان شرقی/ جعل سند توسط یکی از مراکز درمانی خصوصی تبریز

جام جهانی قطر| مارتینس: می‌توانیم با سری بالا قطر را ترک کنیم/ این پایان یک نسل طلایی نیست

آذربایجان‌شرقی قهرمان مسابقات کشتی فرنگی ناشنوایان کشور شد

سرمربی کانادا: ما دست خالی این جام را ترک نمی‌کنیم

همه چیز درباره مردی که به قول شاملو، وسواس مهربان شعر بود

در میانه‌ی قبول و انکار ایران

رفع مشکلات مردم مناطق مرزی مستلزم تلاش بیشتر است

برگزاری مراسم تکریم و تجلیل از همسران جانبازان 70 درصد «همسفر خورشید» در ایلام

امضای تفاهم‌نامه برای اعزام ایثارگران مازندران به سفر عتبات عالیات

نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار در سیستان و بلوچستان/ گلزارهای مطهر شهدا به حرم و میعادگاه اهل فضل تبدیل شود/ در صورت واگذاری زمین دهکده سلامت برای ایثارگران در چابهار احداث می‌شود

دیدار قاضی‌زاده هاشمی با خانواده معظم شهدا و ایثارگران استان سیستان و بلوچستان/ایثارگران همچون گذشته در جامعه میدان‌داری کنند

حضور قاضی‌زاده هاشمی در شبکه استانی هامون/استان سیستان و بلوچستان پایتخت وحدت اسلامی است/ احداث 5 بیمارستان در 5 استان کشور در دستورکار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد

رابرت دنیرو برای اولین بار سریال بازی می‌کند

توضیحات رامبد جوان درباره دیدارش با فرماندهان عالی رتبه

صادرات 5.5 میلیون دلار صنایع دستی از آذربایجان غربی

90 نفر از دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر آذربایجان‌غربی آزاد شدند

انهدام باند سلاح جنگی و شکاری در نقده؛ کشف 28 قبضه سلاح

لپ‌تاپ Galaxy Book 2 Go سامسونگ با تراشه اسنپدراگون عرضه می‌شود

دیدار غول‌های فناوری برای رفع سوءتفاهم‌ها

چگونه آدرس ایمیل مزاحم را در جیمیل مسدود کنیم؟

جزئیات بیشتری از بازی Starfield فاش شد