پیام آذری

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

پیام آذری - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

پیام آذری - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

جمعیت مارال قرمز در پارک ملی گلستان افزایش یافت

پیام آذری - رییس پارک ملی گلستان گفت: امسال طبق سرشماری انجام شده در دوره گاوبانگی (جفت گیری و تعیین قلمرو ) جمعیت مارال قرمز در این ذخیرگاه طبیعی به ۶۱۲ راس افزایش یافت که در مقایسه با سال قبل ۱۳ درصد بیشتر است.

رهاسازی سنجاب سبب خسارت به باغ‌های همدان می‌شود

پیام آذری - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: افرادی پس از ناتوانی در نگهداری سنجاب در منزل مسکونی اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت کرده که این امر سبب خسارت زدن این گونه جانوری به باغ ها می‌شود.

تالاب‌های همدان مامن پرندگان مهاجر

پیام آذری - تالاب‌های فصلی، طبیعی و انسان ساخت استان همدان با آغاز فصل مهاجرت پرندگان آزادپرواز محلی امن برای زمستان گذرانی و تخم‌گذاری پرندگان شده است.

حیوان آزار ایلامی بازداشت شد

پیام آذری - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

پیام آذری - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

پیام آذری - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

پیام آذری - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

پیام آذری - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

صدور بیش از هزار اخطاریه برای آلوده کنندگان خاک در خراسان رضوی /رسیدگی به ۴۹ شکایت با موضوعیت پسماند

پیام آذری - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ارتباط با وضعیت حفاظت از خاک در استان گفت:بیش از هزار اخطاریه به واحدهای آلاینده خاک دراستان طی یک سال اخیر ابلاغ شده است.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

پیام آذری - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

پیام آذری - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

پیام آذری - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

پیام آذری - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

پیام آذری - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

پیام آذری - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

پیام آذری - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

پیام آذری - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

کلید شناسایی یوزپلنگ های مشاهده شده جدید

پیام آذری - ‎امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: تصاویر جذاب هفته گذشته از دو یوزپلنگ جوان که همه معتقد بودیم به تازگی مستقل شده اند و تقدیم نگاه علاقمندان شدمورد بررسی قرارگرفت.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

پیام آذری - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

پیام آذری - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

روستائیان زنجان مراقب گرگ‌ها باشند

پیام آذری - رئیس نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: روستاییان این استان باتوجه به فصل سرما و برف، مراقب جولان و حمله گرگ ها باشند و اقدامات حفاظتی و مراقبتی را جدی تر بگیرند.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

پیام آذری - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

پیام آذری - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

پیام آذری - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

پیام آذری - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

ششمین نشست مرکز منطقه‌ای رامسر با حضور معاون سازمان محیط زیست برگزار شد

پیام آذری - ششمین نشست مرکز منطقه ای رامسر درتاریخ ۱۲ آذرماه ۹۹ برابر با دوم دسامبر ۲۰۲۰ در سالن جلسات سازمان حفاظت محیط زیست با حضور احمد رضا لاهیجان زاده معاون سازمان حفاظت محیط زیست به صورت وبینار برگزار شد .

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

پیام آذری - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

پارک ملی گلستان هوشمند می‌شود

پیام آذری - گلستان به عنوان قدیمی‌ترین پارک ملی ثبت شده در کشور درگیر مشکلاتی همچون بروز آتش‌سوزی های بسیار است از این رو سازمان حفاظت محیط‌زیست با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درصدد ارتقاء حفاظت الکترونیکی آن با استفاده از هوشمندسازی پارک است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

پیام آذری - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

پیام آذری - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

سهم ۹۵ درصدی صنایع اصفهان در انتشار ذرات معلق PM۲.۵

پیام آذری - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مطالعات سیاهه انتشار آلودگی هوای اصفهان، گفت: نتایج این مطالعات نشان می دهد که منابع ثابت (صنایع و کارخانه ها) ۹۵ درصد و منابع متحرک ( انواع وسایل نقلیه) پنج درصد در آلودگی هوای این کلانشهر سهم دارند.

ساير مطالب

طرح ملی توسعه رسته دام سبک در چالدران اجرا می‌شود

طرح جهش تولید در دیم‌زارهای اردبیل اجرا می‌شود

سطح زیرکشت آرتمیا در فسندوز میاندوآب به 200 هکتار افزایش می‌یابد

وزیر جهاد کشاورزی: کشاورز، رزمنده امروز میدان تولید است

صادرات دام در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت

کُره‌ پس از ترک ایران حتی حاضر نشد قطعات لوازم خانگی را در اختیار ما قرار دهد

کُره‌‌ای‌ها پس از ترک ایران حتی حاضر نشدند قطعات لوازم خانگی را در اختیار ما قرار دهند

توزیع بیش از 52 هزار بسته‌ی معیشتی در آذربایجان‌شرقی/ عرصه‌ی 435 مدرسه در استان وقفی است

اصلاح و توسعه بیش از 14 کیلومتر از شبکه های آب و فاضلاب خوی

از سنگ اندازی ادارات در ارائه تسهیلات تا افزایش بیش از حد قیمت مواد اولیه خیاطی

کشت پسته در 500 هکتار از اراضی کشاورزی حوضه آبریز دریاچه ارومیه

شرکت پالایش نفت تبریز امسال بیشترین پذیرش کارآموزان دانشگاهی را در میان صنایع استان داشت

امسال 425 کیلومتر از راه های اصلی آذربایجان غربی آسفالت می شود

سیب های جاده ای!

آغاز خرید تضمینی سیب‌های درجه 3 و 4 به قیمت کیلویی 1460 تومان در آذربایجان شرقی

قیمت انواع بیسکویت و ویفر در بازار+جدول

شهرک صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل راه‌اندازی می‌شود

برداشت بیش از 200هزار تن سیب درختی در مشگین شهر

برای ساخت واحد‌های مسکونی مشکلی از لحاظ تامین سیمان وجود ندارد/واردات 300 دستگاه ماشین آلات معدنی

فرسودگی ناوگان معدنی وحشتناک است/ مارکتینگ ضعیف کشور در حوزه سنگ

سرانه پایین مصرف تخم‌مرغ در آذربایجان شرقی

رهاسازی آب از سد کوثر برای هندیجان

سه طرح عمرانی و خدماتی در عجب شیر بهره برداری شد

آذربایجان شرقی ازلحاظ تولید محصولات باغی در رتبه 5 کشور قرار دارد

صنایع فولادی قدرتمندآذربایجان| مشاهده قیمت و خرید محصولات تنها با چند کلیک

سرمدی: کالاهای تولید داخل باید از نظر کیفی و کمّی تقویت شود

توزیع 130 بسته آموزشی در بین دانش آموزان نیازمند ماکو

طرح‌های عمرانی در دست اجرای شهر تبریز باید بر اساس زمانبندی تکمیل شود

روند کاهشی شاخص‌های نیروی کار اردبیل در تابستان 1400/ نرخ بیکاری اردبیل در چه جایگاهی است؟

افزایش 6 هزار تنی تولید آبزیان در استان اردبیل

قرارگیری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی در رتبه نخست بیشترین رشد درآمدی بین ادارات استانی کشور

گام نخست دولت در بهبود وضعیت معیشتی عشایر/ تخصیص ارز یارانه‌ای برای واردات نهاده‌های دامی

اتصال راه ارتباطی محور سردشت - پیرانشهر و سردشت - مهاباد

رفع مشکلات مسکن‌های مهر شهرک ولیعصر بناب

ظرفیت بارگیری کالا در بخش ریلی زنجان 49 درصد رشد یافت

خشکسالی عشایر آذربایجان غربی را با مشکل علوفه مواجه کرد

فرماندار: 60 تن شکر و برنج تنظیم بازار در ماکو توزیع می‌شود

ساخت مجتمع صنوف آلاینده آغازی بر توسعه شهرسازی دورود است

سالانه 97 هزار تن تخم‌مرغ در آذربایجان‌شرقی تولید می‌شود

تولید آبزیان در استان اردبیل به 6 هزار تن افزایش یافت

تولید 10 درصد کل تخم مرغ تولیدی کشور در آذربایجان‌شرقی

اعتبارات خلخال به 80 میلیارد تومان افزایش یافت

راهکارهای تحقق طرح جهش تولید مسکن/ سهم حاشیه‌نشینی در این طرح چقدر است؟

مهاجرت معکوس در هشترود پس از 50 سال

آبخوان داری در کنار آبخیز داری از هدررفت آبهای موجود جلوگیری می‌کند

خرید 10 هزار تن سیب صنعتی از باغداران آذربایجان غربی

کشف 15 دستگاه ماینر غیرمجاز در شهرک رضوان اردبیل

بانک رفاه پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات به اردبیل اختصاص می‌دهد

720 هزار تن انواع کالا از گمرکات آذربایجان‌غربی صادر شد

20 طرح آبی در استان اردبیل در دست احداث است

برداشت سیب از باغات شهرستان اهر

پرداخت 25 میلیارد ریال تسهیلات پرواربندی به عشایر در اهر

امسال حدود 4 تن کود شیمیایی بین کشاورزان میاندوآبی توزیع شد

حجم سرمایه‌گذاری معدنی در آذربایجان‌غربی حدود 5 هزار میلیارد ریال است

برداشت 960 تن دانه روغنی کنجد از مزارع پلدشت

شناسایی 140 رشته انشعاب غیر مجاز آب طی دو ماه اخیر در خوی

اشتغال 16 غیرایرانی در اردبیل

ذخیره معدنی مشگین‌شهر بیش از 160 میلیون تن است

تعزیر 40 میلیاردی برای گرانفروشی یک شرکت در اردبیل

برداشت بیش از 30 تن گیاهان دارویی در شهرستان نیر

تولید سالانه 98 تن عسل در شهرستان سرعین

کشت زعفران در 8 هکتار از زمین های زراعی در مهاباد

نه تنها مرز تجاری بسته نیست فعالیت مسافری هم از سرگرفته شد

کارآفرینی از طریق بازیافت کاغذ باطله در مراغه

ثبت اطلاعات فعالیت واحدهای تولیدی و توزیعی در مقاطع فولادی در سامانه جامع تجارت الزامی است

توصیه‌های دهنوی به رئیس جدید بانک مرکزی

بازگشایی مرزهای زمینی، رونقی برای توسعه آذربایجان غربی

امسال 22 هزار تن سیب زمینی در چالدران برداشت می شود

مشکلات کارگران پیمانکاری مجتمع مس سونگون بررسی شد

انتقال دام از بوکان به دیگر نقاط کشور 2 برابر شد

10دستگاه اتوبوس شهری در ارومیه نو می شود

جذب بیشترین تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد آذربایجان‌شرقی در ملکان

کمبود زمین برای واگذاری به سرمایه‌گذاران در اردبیل

تولید سالانه 98 تن عسل توسط زنبورداران سرعین

افزایش میزان مصرف گاز طبیعی در استان اردبیل

الزام لغو ورود آرد از استان اردبیل به آستارا

تشدید نظارت بر جلوگیری از معاملات غیرقانونی در اردبیل

قیمت انواع کود باغبانی در بازار + جدول

رفع کمبود داروی بیماران مبتلا به قارچ سیاه در آذربایجان غربی

عشایر آذربایجان‌غربی با تولید 70هزار تُنی، نمادی از اقتصاد مقاومتی

85 درصد تولیدات عسل آذربایجان غربی صادر می شود

191 واحد تولیدی در خوی فعال است

صادرات 85 درصد از تولیدات عسل آذربایجان غربی

طرح استقرار کشاورزی پایدار در سطح 40 روستا ارومیه اجرا می شود

15هزار مترمربع قالی وقالیچه توسط عشایرآذربایجان غربی تولید می شود

صادرات بیش از 720 هزار تن کالا از گمرکات آذربایجان غربی

کاهش آب دریاچه ارومیه زندگی گوزن زرد را به مخاطره انداخته است

پایانه جدید مرز رازی خوی آذرماه به بهره برداری می رسد

بانوی میاندوآبی عنوان دوم جشنواره کشوری معیشت پایدار را کسب کرد

349 فقره پرونده جرایم اقتصادی در آذربایجان غربی تشکیل شد

سقف تسهیلات مسکن روستایی یک میلیارد ریال شد

برداشت 900 تن انگور سیاه از تاکستان‌های خلیفان

راه اندازی مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در مراغه

وجود 35 واحد مرغداری در شهرستان اهر

ایجاد 15 هزار فرصت شغلی در روستا‌های آذربایجان شرقی

برداشت سیب درختی مرغوب از باغات آذربایجان شرقی به روایت تصویر

سومین جشنواره برداشت هلو در شندآباد برگزار می شود

تغییروتحول در شیوه‌های مدیریت اقتصادی ضرورت دارد

افزایش 108 درصدی صادرات اردبیل در 6 ماهه اول سال

مصرف گاز در استان اردبیل افزایش یافت