پیام آذری

آخرين مطالب

افتتاح طرح‌، تجلیل و خدمات بهداشتی ارمغان هفته سلامت در آذربایجان‌غربی اجتماعي

افتتاح طرح‌، تجلیل و خدمات بهداشتی ارمغان هفته سلامت در آذربایجان‌غربی
  بزرگنمايي:

پیام آذری - ارومیه - همزمان با هفته سلامت امسال با شعار «سلامت ما؛ سلامت سیاره ما»، علاوه بر ارائه خدمات سلامت محور در مناطق مختلف استان، طرح‌های زیرساختی در حوزه‌های بهداشتی و درمانی نیز به بهره‌برداری رسید و از فعالان این عرصه نیز در بخش‌های مختلف تجلیل شد.

به گزارش ایرنا، هفته سلامت امسال از 17 تا 23 اردیبهشت ماه جاری با هدف شناساندن خدمات ارائه شده در بخش های بهداشت، درمان، غذا و دارو و حوزه های مرتبط با سلامت جامعه برگزار شد و برنامه های مختلفی نیز به مناسبت این هفته به اجرا درآمد.
دیدار با مدیران و مسوولان ارشد استانی و ارائه گزارش فعالیت های انجام شده، افتتاح طرح های بهداشتی و درمانی با هدف ارائه خدمات بهتر و بیشتر به شهروندان در جای جای استان، اجرای برنامه های مبتنی بر سلامت در بین اقشار مختلف جامعه، حضور مدیران مختلف در جمع فعالان عرصه سلامت و همچنین برگزاری نشست خبری با هدف تبیین وضعیت موجود عرصه سلامت از مهمترین برنامه های این هفته در آذربایجان غربی بود.
پاداش حفظ جان مردم، طبق آموزه های دین مبین اسلام قابل احصا نیست
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در این هفته با حضور در مراسم تجلیل از حافظان امنیت و سلامت آذربایجان غربی گفت: در اسلام هیچ چیزی به اندازه حفظ جان انسان‌ها ارزش ندارد و اساس و محور دین، حفظ جان مردم است.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: کسی که جان مردم را حفظ کند و در این راه تلاش می کند، پاداش این افراد قابل احصا نیست و تمام افرادی که در عرصه سلامت اعم از پژوهشگر یا کنشگر تلاش می کنند، پاداش خواهند گرفت.
وی اضافه کرد: شغل کارکنان بهداشت و درمان، حفظ حیات انسان‌هاست و قطعا پاداش غیرقابل تصور در قبال کارهای این انسانهای وارسته اعطا خواهد شد.
300 هزار بسیجی جهت کنترل بیماری کرونا در استان فعالیت کردند
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی هم در آیین تجلیل از مدافعان سلامت استان گفت: بعد از رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص مهار بیماری کرونا، سپاه شهدا در قالب طرح سپهبد شهید سلیمانی در 2 مقوله ماسک و واکسن وارد شد.
سردار حبیب شهسواری افزود: 300 هزار نفر بسیجی در استان دربحث کنترل و مقابله با ویروس کرونا مشارکت داشتند واز زحمات تمامی آن‌ها قدردانی می کنم.
وی اضافه کرد: وقتی عدد صفر را در فوتی های ناشی از کرونای استان می بینیم، حلاوت و شیرینی خدمات مدافعان امنیت و سلامت را حس می کنیم.
شتاب در بهبود شاخص های بهداشت و درمان استان ضروری است
استاندار آذربایجان غربی هم در جمع مدیران حوزه بهداشت و درمان استان گفت: با تلاش جهادی دستگاههای متولی در حوزه بهداشت و درمان و در راستای عدالت محوری و توسعه متوازن استان، باید گام های بلندی در جهت جبران کاستی های این حوزه در آذربایجان غربی برداشته شود.
محمدصادق معتمدیان افزود: مجموعه بهداشت و درمان با وجود محدودیت ها، تا به امروز با ایثار و تلاش خود در مقابله با ویروس کرونا و همچنین واکسیناسیون مردم، نقشی تاریخی ایفا کرده اند.
وی با اشاره به نقش کلیدی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در تداوم واکسیناسیون، اطلاع رسانی و حساسیت زایی در جامعه نسبت به تهدید بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی اضافه کرد: به لطف انقلاب اسلامی ایران و در طول چند دهه اخیر، پیشرفت های ارزشمندی را در حوزه بهداشت و درمان کشور بخصوص در مناطق محروم و دورافتاده شاهد بودیم که این روند در دولت سیزدهم با قدرت بیشتری تداوم خواهد یافت.
استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر شناسایی ضعف ها و مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان، اظهار کرد: با تلاش جهادی دستگاههای متولی در حوزه بهداشت و درمان و در راستای عدالت محوری و توسعه متوازن استان، باید گام های بلندی در جهت جبران کاستی های این حوزه در آذربایجان غربی برداشته شود.
معتمدیان تکمیل پروژه های نیمه تمام و تامین منابع مالی حوزه بهداشت و درمان را نیز ضروری دانست و ادامه داد: با اولویت بندی و اتمام پروژه های حوزه بهداشت و درمان و استفاده از ظرفیت های ملی، حاکمیتی، استانی و بخش خصوصی در این زمینه، باید به تامین تجهیزات درمانی و بهبود شاخص های این حوزه شتاب داده شود.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت دفاع از پروژه های حوزه بهداشت و درمان استان و پیگیری از طریق وزارتخانه و بخصوص در سفر پیش روی رییس جمهور به آذربایجان غربی، افزود: ارتقای سرانه حوزه بهداشت و درمان استان جهت رسیدن به میانگین کشوری و حتی رتبه های برتر، نیازمند برنامه ریزی هدفمند و تلاش جهادی مدیران این حوزه، دستگاههای متولی و بخصوص نمایندگان استان در مجلس است.
استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر محرومیت زدایی و بهبود شاخص های توسعه مناطق مختلف استان گفت: مردم انتظار دارند با شتاب بخشیدن به پیشرفت پروژه های نیمه تمام استان، در راستای تامین مطالبات جامعه و بخصوص بهبود وضعیت حوزه بهداشت و درمان آذربایجان غربی حرکت شود.
معتمدیان با اشاره به ضرورت حمایت از بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در حوزه بهداشت و درمان، افزود: بخش خصوصی و خیرین تا به امروز نقش ارزشمندی در جبران کاستی های بخش های مختلف و بخصوص حوزه بهداشت و درمان داشته اند و باید دستگاههای متولی مسیر همراهی بخش خصوصی را برای توسعه استان، بیش از پیش هموارتر سازند.
وی در ادامه حمایت و تامین مطالبات کادر درمان و کارکنان مجموعه بهداشت و درمان استان را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: با هم افزایی دستگاه های متولی، باید مطالبات بحق کارکنان مجموعه بهداشت و درمان استان که نقشی تاریخی در مدیریت و مبارزه با بیماری کرونا داشته اند، پیگیری و تامین شود.
استاندار آذربایجان غربی همچنین توریست درمانی را از بسترهای مناسب برای توسعه استان معرفی کرده و افزود: با تامین زیرساخت ها و همکاری دانشگاه علوم پزشکی با مجموعه میراث فرهنگی و گردشگری، می توان از ظرفیت توریست درمانی و هم مرز بودن استان با چند کشور، برای درآمدزایی و توسعه آذربایجان غربی استفاده کرد.
بازدید از طرح های حوزه سلامت
البته استاندار آذربایجان غربی، در هفته سلامت بازدیدی هم از چند طرح این حوزه داشت و از نزدیک در جریان اجرای برخی طرح های حوزه بهداشت و سلامت در استان قرار گرفت.
محمد صادق معتمدیان به همراه دکتر محمدامین ولی‌زاد رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از پروژه های عرصه سلامت قابل طرح در سفر رییس جمهور بازدید کرد.
وی در بازدید از پروژه بیمارستان 450 تختخوابی ارومیه که به عنوان ستاد دانشگاه علوم پزشکی در حال تداوم ساخت است، گفت: مصوبه قانونی این پروژه، بیمارستان 450 تختخوابی است که لازم است به عنوان بیمارستان بکارگیری شود تا امکان تامین اعتبار برای اتمام آن فراهم شود و تغییر کاربری این پروژه که از اول برای بیمارستان تصویب شده است، به ستاد دانشگاه، وجاهت قانونی ندارد .
استاندار آذربایجان غربی همچنین با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت دکتر ملک افضلی ارومیه، ضمن دیدار و گفت و گو با کارکنان این مرکز ، از تلاش آنان با اهدای شاخه گل قدردانی کرد.
علاوه بر این برنامه ها، آیین های افتتاح پروژه های عمرانی نیز در هفته سلامت در آذربایجان غربی برگزار شد تا شهروندان مناطق مختلف استان از آن بهره مند شوند.
افتتاح آنژیوگرافی محیطی بیمارستان امام (ره) ارومیه
همزمان با این هفته، آنژیوگرافی محیطی ارومیه به عنوان یکی از پیشرفته ترین آنژیوگرافی‎‌های کل کشور به بهره برداری رسید؛ پیش از این بیماران به علت عدم وجود آنژیوگرافی مجبور بودند برای درمان به تهران و شیراز و سایر استان ها مراجعه کنند که با راه اندازی این دستگاه از این پس از اعزام بیماران نیازمند به استانهای دیگر جلو گیری می شود.
ولی‌زاد، رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در خصوص هزینه راه اندازی این پروژه گفت: اعتبار هزینه شده جهت خرید، نصب و راه اندازی این مرکز، 66 میلیارد ریال بوده است که البته با ارز ترجیحی اختصاص داده شده بود.
افتتاح طرح های بهداشتی در آذربایجان غربی
همچنین در هفته سلامت امسال، سه خانه بهداشت خیّر ساز بالانج 2 ارومیه، گردبلیچ ارومیه و جران پیرانشهر مورد بهره برداری قرار گرفت.
خانه بهداشت خیّرساز بالانج 2 ارومیه با زیر بنای 105 مترمربع و با 2 میلیارد ریال هزینه توسط بانک ملت احداث و به اسم شهدای بانک ملت نامگذاری شده است؛ این خانه بهداشت 2500 نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد و با توجه به پراکندگی جمعیت در این منطقه با افتتاح این خانه بهداشت،دسترسی به خدمات افزایش می یابد.
خانه بهداشت خیّرساز گردبلیچ ارومیه نیز در زمینی به مساحت 350 متر مربع و 100 متر مربع زیر بنا توسط خیر حاج میرزا نبی زاده با پنج میلیارد ریال احداث و تجهیز شده است؛ این خانه بهداشت یک روستای اصل و پنج روستای اقماری را پوشش داده و کل خدمات بسته خدمتی را ارائه می کند.
خانه بهداشت جران پیرانشهر هم در زمینی به مساحت 400 متر مربع و زیربنای 180 متر مربع احداث شده است؛ اعتبار هزینه شده برای ساخت پروژه پنج میلیارد ریال بوده و 1.2 میلیارد ریال برای تجهیز امکانات رفاهی و خدماتی هزینه شده است.
همچنین همزمان با هفته سلامت، 2 طرح بهداشتی در شهرستان سلماس آذربایجان غربی به بهره برداری رسید؛ این 2 طرح شامل پایگاه فوریت های پزشکی خیّرساز تازه شهر و خانه بهداشت برگشاد سلماس بود.
پایگاه فوریت های پزشکی تازه شهر سلماس در زمینی به مساحت و زیربنای 120 متر مربع توسط خیّر حاج خلیل حبیبی کهنه شهری احداث شده و به جمعیت 25 هزار نفری ارائه خدمات خواهد داد؛ اعتبار هزینه شده برای ساخت پروژه، 12 میلیارد ریال بوده که توسط خیّر حاج حبیبی هزینه شده و برای تجهیز آن یک میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شده است.
خانه بهداشت خیّرساز برگشاد سلماس هم توسط پروفسور نازان برگشادی ساخته و بهره برداری شده است؛ مساحت این خانه بهداشت 300 متر مربع و زیر بنای آن 110 متر مربع بوده و با افتتاح آن، برای جمعیت 439 نفر مراقبت های اولیه بهداشتی ارائه خواهد شد؛ اعتبار هزینه شده برای ساخت این خانه بهداشت 6 میلیارد ریال بوده است.
برپایی چادر سلامت در جای جای آذربایجان غربی طی روزهای هفته سلامت، تجلیل از مدافعان سلامت در شهرستان های مختلف و اجرای برنامه های مختلف مبتنی بر سلامت از جمله واکسیناسیون علیه بیماری های گوناگون از جمله برنامه های دیگری بود که طی این هفته به اجرا در آمد.
برچسب‌ها
سلامت انقلاب اسلامی ایران دانشگاه علوم پزشکی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه آذربایجان غربی محمدصادق معتمدیان ارومیه دولت سیزدهم بهداشت و سلامت

لینک کوتاه:
https://www.payameazari.ir/Fa/News/477820/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

ایسر از ماوس، کیبورد و پروژکتور سازگار با محیط‌زیست رونمایی کرد

نسخه ریمیک بازی The Last of Us برای PS5 تابستان امسال منتشر خواهد شد

بانک‌ها با نگاه توسعه‌ای سیاست‌های انبساطی خود را دنبال کنند

وزیر آموزش و پرورش به بوکان سفر می‌کند

قطار ارومیه-مشهد به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

معرفی گوشی هوشمند Moto G52j توسط موتورولا

نام تجاری Protected by Android گوگل برای حفظ امنیت و حریم خصوصی معرفی شد

کشف 225 تن کالای اساسی احتکارشده در آذرشهر و تبریز

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده به مقام شامخ شهدای ارومیه ادای احترام کرد

ایجاد بیش از 8 هزار فرصت شغلی جدید در مناطق آزاد کشور

جنجال در تبریز/ از لیزر و پرتاب سنگ تا درگیری شدید بازیکنان دوتیم

رسانه و مطبوعات نقش غیرقابل انکاری در توسعه یک جامعه دارد

بازی دو تیم تراکتور با پرسپولیس نیمه تمام ماند

بازی تراکتور و پرسپولیس نیمه تمام ماند/ در انتظار رای انضباطی

دستگاه های اجرایی از فرصت‌سوزی در فصل کاری پرهیز کنند

تساوی تراکتور و پرسپولیس در نیمه اول

فیلم - امام جمعه مهاباد: حضور رییس جمهور موجب توسعه شاخص‌های عدالتی در میان اقوام و مذاهب می‌شود

پیشرفت پروژه راه ارتباطی خلخال- منجیل مطلوب است/ قطعه 2 سه ماهه سوم امسال تکمیل می‌شود

تشدید مهاجرت به دلیل نبود اشتغال پایدار در مناطق محروم اردبیل

هواشناسی آذربایجان غربی درباره وزش تندباد و بارش‌های رگباری هشدار داد

ترکیب پرسپولیس در بازی مقابل تراکتور مشخص شد

راه آهن ارومیه تکمیل می شود/آغاز ساخت40هزار مسکن درآذربایجان غربی

حمایت جدی شبکه بانکی از تولیدات صادرات محور

ترکیب پرسپولیس مقابل تراکتور مشخص شد

اردبیل میزبان مسابقات کیک بوکسینگ کشوری می شود

مراسم ورود 20 ون‌ ویژه به ناوگان خدمات‌رسانی به معلولان و جانبازان

وضعیت جاده های شاهراه ارتباطی ایران به اروپا مناسب نیست

مردم را باید به بافت تاریخی شهر تبریز برگردانیم

ارز 4200 تومانی موجب افزایش رانت و آسیب به تولید شد

5 میلیارد تومان به پایانه مرزی کیله سردشت اختصاص یافت

آموزش ابتدایی حساس و پیچیده ترین عرصه تعلیم و تربیت است

انتصاب مدیرعامل جدید شرکت برق آذربایجان‌غربی

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال دوران سختی در پیش دارند

ماسک نمی‌تواند به راحتی از معامله با توئیتر خارج شود

فناوری‌های AR و VR برای فروشندگان و مشتریان چه کاربردهایی دارند؟

تریلر داستانی جدید بازی Steelrising منتشر شد

رونمایی ایسر از کروم بوک‌های جدید

ایسر مدل جدید لپ‌تاپ‌های Aspire Vero را معرفی کرد

حادثه رانندگی در تبریز 4 کشته و مصدوم بر جای گذاشت

استخرهای شنا در مهاباد برای استفاده عموم بازگشایی شد

منابع بانکی معادن در استان‌های محل ذخایر معدنی متمرکز شود

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به استان اردبیل سفر کردند

چالش بهداشت و درمان آذربایجان غربی منتظر نسخه شفابخش دولت

معاون استاندار آذربایجان شرقی: همکاری بیشتر بانک های استان برای اجرای طرح ها ضروری است

حاکمیت شرایط پایدار جوی در اردبیل

حمایت جدی شبکه بانکی از تولید صادرات محور و بخش خصوصی در دستور کار است

سفرهای استانی رییس جمهور روند توسعه را در مناطق محروم شتاب می‌بخشد

25 پروژه ورزشی در استان اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

دو خبر کوتاه از ورزش آذربایجان‌غربی

طرح «کاهش آسیب های اجتماعی» در اردبیل برگزار می شود